czwartek, 29 lipca 2021

Newsroom

Cavatina Holding uplasowała obligacje na 23,2 mln zł

msd | 31 marca 2021
Deweloper wyemitował na rzecz inwestorów kwalifikowanych papiery dłużne z 9-proc. kuponem, które nie trafią do obrotu na Catalyst.

Cavatina Holding wyemitowała obligacje serii F o wartości nominalnej 23,196 mln zł, lecz wpływy brutto z emisji ograniczone zostały do 22,5 mln zł. Obligacje uplasowano bowiem po 97 proc. nominału, wynika z komunikatu spółki.

Deweloper nie ujawnił okresu spłaty nowego długu. Wskazał natomiast, że papiery zabezpieczono, aczkolwiek nie wskazując bliższych szczegółów.

Emisja trafiła wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych, a papiery nie będą przedmiotem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na Catalyst.

W styczniu tego roku Cavatina zadebiutowała na GPW z uplasowanymi w grudniu wartymi 20 mln zł 3,5-letnimi obligacjami oprocentowanymi na WIBOR 6M plus 6,5 pkt proc. marży. Kolejnym giełdowym krokiem dla spółki ma być publiczna emisja akcji, którą oficjalnie zapowiedziano przed kilkoma dniami.

Notowane na Catalyst obligacje Cavatiny (CVH0624) wyceniane są na 100,2 proc. nominału, co oznacza 6,6 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje