sobota, 02 marca 2024

Newsroom

Cavatina Holding zaoferuje obligacje do 40 mln zł

msd | 04 grudnia 2023
W najbliższy wtorek deweloper biurowy ruszy z kolejną w tym roku adresowaną do indywidualnych inwestorów publiczną emisją, w której zaproponuje 6 pkt proc. ponad WIBOR 6M.

Cavatina Holding zdecydowała się utrzymać warunki, które regularnie oferuje od lutego ubiegło roku. Ponownie wyemituje więc 3,5-letnie papiery oprocentowane na WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży, co na ten moment dałoby 11,83 proc. rocznie dla pierwszego sześciomiesięcznego okresu odsetkowego (ostateczna wysokość pierwszego kuponu zostanie ustalona 18 grudnia). 

Podobnie jak wcześniej, dług zostanie zabezpieczony poręczeniem większościowego akcjonariusza spółki i będzie mógł podlegać wcześniejszej spłacie na jej żądanie. Ponadto, Cavatina Holding zobowiązana będzie też utrzymać dług netto poniżej 0,6x aktywów skorygowanych o gotówkę i wartość firmy.

Warta do 40 mln zł oferta dewelopera ruszy w najbliższy wtorek, 5 grudnia i potrwa do 18 grudnia. Zapisy przyjmowane będą od tysiąca złotych i zajmować się nimi będzie Michael/Ström DM, którego wspierać będą także DM BDM oraz Noble Securities. Warunkowy przydział papierów przewidziano na 19 grudnia, a dzień emisji przypaść powinien 22 grudnia, kiedy ruszy też naliczanie odsetek.

Pozyskane z emisji środki Cavatina Holding zobowiązuje się przeznaczyć na finansowanie działalności operacyjnej prowadzonej przez grupę poręczyciela, w tym między innymi na zakup gruntów, czy finansowanie nakładów inwestycyjnych na projekty deweloperskie.

Dla dewelopera będzie to czwarta w tym roku publiczna emisja obligacji w ramach obowiązującego jeszcze przez cztery miesiące programu o wartości 150 mln zł. Jak na razie spółka pozyskała z niego około 94 mln zł (75 mln zł oraz 4,4 mln euro).

Jeszcze w grudniu oferowane obligacje powinny trafić do obrotu na Catalyst, gdzie aktualnie notowanych jest dziewięć serii długu spółki, w tym jedna w euro. Niedługo się to jednak zmieni, ponieważ w tym miesiącu Cavatina przeprowadzi przedterminowy wykup papierów CVH0624

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje