niedziela, 22 września 2019

Newsroom

CDRL wrócił na Catalyst

msd | 22 marca 2019
Producent ubrań dla dzieci pod marką Coccodrillo wprowadził do giełdowego obrotu trzyletnie niezabezpieczone obligacje o wartości 8,9 mln zł, za które płaci WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc.

Celem emisji debiutujących papierów CDR1221 było pozyskanie środków na sfinansowanie nabycia udziałów białoruskiej spółki Handlowo – Przemysłowa Grupa West Ost Union, która posiada sieć sklepów z artykułami dla dzieci. Transakcję sfinalizowano 27 grudnia. Ponadto środki z emisji mogły też być wykorzystane na zwiększenie kapitału obrotowego.

Papiery uplasowano w prywatnej ofercie o wartości do 10 mln zł, którą przeprowadzono w ramach przyjętego w listopadzie programu na 40 mln zł. Ostatecznie z grudniowej emisji CDRL pozyskał 8,9 mln zł od sześciu inwestorów.

Debiutujące papiery CDR1221 wygasać będą 28 grudnia 2021 r., lecz spółce przysługiwać będzie prawo do wcześniejszego wykupu, z którego może skorzystać w dniach płatności kuponu za czwarty lub piąty okres odsetkowy, czyli na rok albo sześć miesięcy przed upływem ostatecznego dnia spłaty. Za realizację opcji call CDRL zobowiązany byłby zapłacić obligatariuszom 1 proc. lub 0,5 proc. premii.

Obligatariusze mogą z kolei żądać od spółki wcześniejszej spłaty między innymi, jeśli wskaźnik dług netto/EBITDA przekroczy 3,5x, albo emitent wypłaci zbyt wysoką dywidendę – powyżej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto, gdy dług netto/EBITDA z uwzględnieniem płatności przekroczy 2,0x lub powyżej 25 proc., gdy wskaźnik zadłużenia przekroczy 3,0x.

W piątek do godz. 16:20 nie handlowano debiutującymi papierami CDR1221. Nie wystawiono także dla nich żadnych ofert kupna/sprzedaży.

W przeszłości CDRL był już notowany na Catalyst, skąd spółka zniknęła w drugiej połowie 2014 r. po terminowym wykupie obligacji serii A.

Więcej wiadomości o CDRL S.A.

 • CDRL ze słabszymi wskaźnikami finansowymi

  02 września 2019
  Na efekty akwizycji producenta ubrań dla dzieci dodatkowo nałożyło się wdrożenie nowego standardu rachunkowości. CDRL wygląda więc na o wiele bardziej zadłużone przy jednocześnie znacznie niższych wskaźnikach płynności.
  czytaj więcej
 • Mała rewolucja w CDRL

  04 czerwca 2019
  Kolejne akwizycje oraz wdrożenie nowego standardu sprawozdawczości zwiększyły w I kwartale sumę bilansową producenta ubrań dla dzieci o 157,4 mln zł do 345 mln zł. Przy odnotowanej stracie netto i spadku kapitałów własnych ogólne zadłużenie grupy poszybowało w górę. Wyraźnie pogorszyły się też wskaźniki zadłużenia odsetkowego i płynności.
  czytaj więcej
 • CDRL z niższymi wskaźnikami płynności

  08 kwietnia 2019
  W IV kwartale producent dziecięcej odzieży wypracował 24,8 mln zł gotówki. Jeszcze więcej wydał jednak na inwestycje. Saldo środków pieniężnych wyraźnie się obniżyło, a wśród aktywów obrotowych ponadprzeciętnie dużo było zapasów.
  czytaj więcej
 • CDRL pozyskało 8,9 mln zł z emisji obligacji

  31 grudnia 2018
  Producent ubrań dla dzieci uplasował trzyletnie niezabezpieczone papiery, za które zapłaci WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje