czwartek, 05 października 2023

Newsroom

Dekpol pozyskał 12 mln zł z publicznej emisji obligacji

msd | 24 marca 2022
Spółka wstępnie przydzieliła warte 12,1 mln zł papiery dłużne, które oferowała w ramach publicznej emisji do 50 mln zł, zredukowanej później do 15 mln zł.

Jak już wiadomo z wcześniejszych zapowiedzi spółki, o wynikach przedłużonej o tydzień i zmniejszonej o 35 mln zł publicznej oferty obligacji Dekpolu zdecydowała przede wszystkim sytuacja rynkowa wywołana agresją Rosji na Ukrainę.

Początkowo z wartej do 50 mln zł oferty Dekpol chciał zebrać środki na wcześniejszy wykup obligacji DEK1023, także na 50 mln zł. Zmniejszenie jej wartości wymusiło jednak zmianę celu emisji na finansowanie bieżącej działalności.

Wcześniej o wpływie wojny na popyt ze strony indywidualnych inwestorów przekonały się też Best, Cavatina Holding, czy Echo Investment. Co prawda w tym ostatnim przypadku udało się uplasować całość emisji, ale przy popycie niższym o ponad 70 proc. niż poprzednim razem. Niedawno zapisy w trwającej emisji wydłużyło natomiast Kredyt Inkaso.

Uplasowany przez budowlano-deweloperską spółkę niezabezpieczony dług ma 3,5-letni okres spłaty i jest oprocentowany na WIBOR 6M plus 4,6 pkt proc. marży.

Warte 12,1 mln zł obligacje zostały wyemitowane w ramach programu, któremu prospekt wygasa za miesiąc.

Na Catalyst notowane są cztery serie papierów dłużnych Dekpolu o łącznej wartości 125 mln zł. Pochodzące z zeszłorocznej emisji publicznej obligacje DKP0225 (4,7 pkt proc. marży) sprzedający wyceniana na 99,3 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje