piątek, 03 lipca 2020

Newsroom

Everest Capital przedterminowo spłacił część emisji

msd | 30 czerwca 2020
Na zgłoszone przez obligatariusza żądanie spółka wykupiła 5,5 mln zł nienotowanych na GPW papierów dłużnych serii N.

Po przedterminowej spłacie 5,5 mln zł wartość wygasających w 2022 r. obligacji serii N zmniejszyła się do 16,5 mln zł. 

Wcześniejszy wykup został przeprowadzony na żądanie obligatariusza zgłoszone spółce 30 marca. Jak wówczas informowano, skorzystanie przez inwestora z prawa do wcześniejszego wykupu nie miało związku z naruszeniem warunków emisji.

„W marcu grupa otrzymała informację od jednego z obligatariuszy serii N o skorzystaniu przez niego z prawa częściowego przedterminowego wykupu obligacji serii N o wartości 5,5 mln zł w dniu 30.06.2020 r. Jest to na dziś jedyne zobowiązanie grupy do wykupu obligacji w przeciągu najbliższego roku, co pozwala na spokojne przygotowanie się grupie na zdecydowanie bardziej wymagający pod tym kątem 2021 r.” – pisali analitycy DM Navigator w ostatnim komentarzu do wyników Everestu.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji Everestu o łącznej wartości 100 mln zł i terminach wykupu od czerwca 2021 r. do sierpnia 2022 r. Do transakcji nimi dochodzi wyłącznie sporadycznie.

Everest Capital do spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Everest Finanse, szerzej znanej pod marką Bocian.

Więcej wiadomości o Everest Capital Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso wyemitowało obligacje dla swojego funduszu wierzytelności

  02 lipca 2020
  W ramach transakcji wewnątrzgrupowej spółka uplasowała warte 30,3 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, które zostały opłacone potrąceniem wierzytelności. Tłem transakcji są pakiety wierzytelności stanowiące zabezpieczenie wartych 210 mln zł obligacji KRI0423.
  czytaj więcej
 • Wynik EBITDA grupy CCC spadł o 88 proc. r/r w II kw.

  02 lipca 2020
  Obuwnicza grupa zanotowała wstępnie 40 mln zł zysku EBITDA i 112 mln zł straty operacyjnej w II kwartale, na co wpływ miały nie tylko covidowe ograniczenia sprzedaży, ale i szereg dodatkowych rezerw.
  czytaj więcej
 • Fatalne sprawozdanie OT Logistics

  01 lipca 2020
  116 mln zł skonsolidowanej straty netto, ponad 513 mln zł dziury w kapitale obrotowym i szereg uwag audytora – to najkrótsze podsumowanie dokonań grupy OT Logistics w 2019 r. Szczęśliwie, przykrywa je jednak kolejna płynnościowa kroplówka, otrzyma od wierzycieli w miniony wtorek.
  czytaj więcej
 • Audytor nie widzi szans dla Brastera

  01 lipca 2020
  Zdaniem biegłego, który wydał negatywną opinię o rocznym sprawozdaniu Brastera, spółka nie ma realnej alternatywy dla likwidacji lub zaniechania działalności, dlatego przyjęte przez zarząd założenie kontynuacji działalności nie było zasadne.
  czytaj więcej

Emisje