środa, 19 grudnia 2018

Newsroom

Fachowcy.pl Ventures oficjalnie w restrukturyzacji

msd | 19 lutego 2018
Warszawski sąd zatwierdził otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, o które spółka wystąpiła w grudniu.

Wraz z otwarciem restrukturyzacji sąd wyznaczył spółce sędziego komisarza i nadzorcę, innego jednak niż proponowanego przez emitenta. Fachowcy.pl nie informują o przyczynach oddalenia ich wniosku o powołanie wybranego przez siebie nadzorcy.

Wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego spółka złożyła dwa miesiące temu. Wcześniej, w listopadzie, gdy Fachowcy.pl wypłacili niepełny kupon od obligacji, informowano, że spółka rozważa sanację. Kolejnego kuponu, przypadającego trzy tygodnie temu, nie wypłacono już wcale.

W ubiegłym tygodniu spółka informowała o zajęciu komorniczym na rachunkach bankowych i wierzytelnościach przysługujących od urzędu skarbowego. Czynności komornika wszczęte zostały na rzecz administratora zabezpieczeń obligacji, który działał na rzecz obligatariuszy posiadających papiery warte nominalnie 697 tys. zł.

Decyzja sądu roztacza jednak nad spółką parasol ochronny. Z dniem uruchomienia postepowania restrukturyzacyjnego prowadzone egzekucje powinny bowiem ulec zawieszeniu.

Cała emisja obligacji Fachowcy.pl warta jest 3,68 mln zł. Dwuletnie papiery uplasowano w ramach publicznej memorandowej oferty (3-6 mln zł) ze stycznia ubiegłego roku. Około połowy emisji znajdować się ma w rękach Piotra Surmackiego, prezesa spółki.

Wyemitowane przed rokiem obligacje serii A wciąż nie trafiły na Catalyst. Raz prezes spółki informował nas o odrzuceniu przez GPW wniosku o wprowadzenie długu do obrotu, innym zaś razem wskazywał, że „Giełda przekazała uwagi”. Koniec końców, mimo zapowiedzi składanych podczas emisji, obligacje nie są notowane na rynku wtórnym.

Opublikowane tydzień temu sprawozdanie Fachowców wykazywało 8,3 mln zł ujemnych kapitałów własnych na poziomie grupy (minus 21 tys. zł jednostkowo). W IV kwartale spółka wykazała ponad 0,5 mln zł ujemnych skonsolidowanych przychodów. 

Więcej wiadomości o Fachowcy.pl Ventures S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje