wtorek, 21 lutego 2017

Newsroom

Firmy pożyczkowe pod presją nowelizacji ustawy

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 30 grudnia 2016
Większość firm pożyczkowych nie będzie w stanie zarabiać, jeśli maksymalne marże zostaną ograniczone zgodnie z projektem resortu sprawiedliwości.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów "Parkiet" 19 grudnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Eurocent ponownie z kwartalną stratą

  17 lutego 2017
  Firma pożyczkowa zakończyła IV kwartał z 1,9 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 0,4 mln zł straty netto. Dokonała też całkowitego przemeblowania bilansu, co bynajmniej nie działa na korzyść obligatariuszy.
  czytaj więcej
 • Mikrokasa wyemitowała nowe obligacje

  16 lutego 2017
  Firma pożyczkowa pozyskała 5,44 mln zł z prywatnej oferty papierów dłużnych serii B2, które nie trafią do obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej
 • Obroty na Catalyst rosną, ceny też

  08 lutego 2017
  W styczniu wartość sesyjnych obrotów obligacjami firm wzrosła o 17,3 proc. r/r do 113 mln zł. Liczba zawieranych transakcji rosła ponad dwukrotnie szybciej. Jest też drożej.
  czytaj więcej
 • Analiza International Personal Finance

  16 stycznia 2017
  "Można zakładać, że nawet najbardziej czarny scenariusz, czyli obniżenie maksymalnych kosztów pożyczek oraz przegrana w sprawach podatkowych, nie będzie oznaczać automatycznego zaprzestania działalności przez grupę na pozostałych rynkach, wywrze jednak (a właściwie już wywiera) wpływ na rentowność wyemitowanych obligacji."
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

Emisje