niedziela, 22 stycznia 2017

Newsroom

Firmy pożyczkowe pod presją nowelizacji ustawy

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 30 grudnia 2016
Większość firm pożyczkowych nie będzie w stanie zarabiać, jeśli maksymalne marże zostaną ograniczone zgodnie z projektem resortu sprawiedliwości.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów "Parkiet" 19 grudnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Analiza International Personal Finance

  16 stycznia 2017
  "Można zakładać, że nawet najbardziej czarny scenariusz, czyli obniżenie maksymalnych kosztów pożyczek oraz przegrana w sprawach podatkowych, nie będzie oznaczać automatycznego zaprzestania działalności przez grupę na pozostałych rynkach, wywrze jednak (a właściwie już wywiera) wpływ na rentowność wyemitowanych obligacji."
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (13.01)

  16 stycznia 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji 13 stycznia 2017 roku wyniosła 3,5 pkt proc., rosnąc w sposób zauważalny o 0,14 pkt proc. Indeks znajduje się na typowych dla siebie poziomach, można powiedzieć, że oprócz zamieszania z branżą pożyczek pozabankowych, nic szczególnego w obserwowanej grupie emitentów obligacji się nie dzieje.
  czytaj więcej
 • Provident musi zapłacić polskiemu fiskusowi 20 mln GBP

  09 stycznia 2017
  Decyzja izby skarbowej, od której firma pożyczkowa zamierza się odwołać, dotyczy rozliczeń w 2008 r. Provident spodziewa się kolejnych niekorzystnych rozstrzygnięć fiskusa.
  czytaj więcej
 • Mocna przecena obligacji firm pożyczkowych

  14 grudnia 2016
  W ciągu tygodnia średnia rentowność długu sektora pożyczek pozabankowych wzrosła o 36,2 proc. (2,44 pkt proc.) do 9,2 proc. Skala przeceny wskazuje na silne obawy inwestorów o przyszłość firm pożyczkowych, gdyby projektowane przez resort sprawiedliwości przepisy weszły w życie.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

Emisje