wtorek, 18 września 2018

Newsroom

GetBack informuje o negocjacjach, PRF zaprzecza - zaktualizowana

msd | 16 kwietnia 2018
Windykator poinformował o zaangażowaniu w rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju na temat finansowania kredytowo-inwestycyjnego do 250 mln zł. Obie instytucje dementują. Quercus TFI ujawniło natomiast informację o przesunięciu terminu wykupu wygasających w piątek obligacji GetBacku.

Poniżej zamieszczono także oficjalne dementi PKO BP. Nowy tekst oznaczono kursywą.

Informacja o rozmowach w sprawie finansowania miała zostać opublikowana „po uzgodnieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami”. 

Łączna kwota finansowania udzielonego przez bank i PFR wyniesie do 250 mln zł. Strony prowadzą negocjacje mające na celu ustalenie pozostałych warunków finansowania. Strony przewidują zakończenie negocjacji oraz podpisanie stosownych umów dotyczących finansowania w jak najszybszym terminie – informował GetBack.

Niewiele później PFR opublikował dementi, w którym informuje, że „nie prowadził i nie prowadzi żadnych z negocjacji ze spółką GetBack, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania”. PFR miał otrzymać od GetBacku „pewne informacje o spółce”, ale poinformował windykatora, że „nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji”. PFR zobowiązał się także do zawiadomienia KNF „o potencjalnym ryzyku manipulacji kursem akcji GetBack”.

W związku z raportem bieżącym GetBack SA z dnia 16 kwietnia 2018 roku PKO Bank Polski stanowczo zaprzecza, jakoby prowadził jakiekolwiek uzgodnienia czy negocjacje z tą spółką, a w szczególności negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego - poinformował bank.

Tymczasem rano Quercus TFI poinformował, że zgodził się na przesunięcie terminu wykupu wartych 10 mln zł obligacji GetBacku z 13 na 18 kwietnia. Spółka dotychczas nie wydała żadnego komunikatu w tej sprawie. 

Na otwarciu poniedziałkowej sesji najbardziej płynne obligacje GetBacku GBK0520 taniały do 45 proc. nominału, co znaczy, że ich rentowność (56 proc.) przekroczyła cenę. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Grupa AB mniej zadłużona

  18 września 2018
  W zakończonym 30 czerwca roku obrotowym 2017/2018 zysk netto dystrybutora sprzętu IT spadł o 10,2 proc. r/r do 61 mln zł. Wyraźnie poprawiły się jednak przepływy operacyjne, a za nimi i wskaźniki zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Pragma Faktoring z dodatkowym źródłem finansowania

  18 września 2018
  Leaselink, podmiot zależny faktoringowej spółki, zawarł umowę o współpracy z platformą Mintos, na której będzie mógł sprzedawać wierzytelności z zawartych umów. Pragma nie poddaje się jednak i z publicznymi emisjami obligacji.
  czytaj więcej
 • Subtelne różnice między deweloperami komercyjnymi

  13 kwietnia 2018
  Linia podziału w tej wąskiej grupie firm obecnych na Catalyst nie polega na stawianiu biurowców lub galerii handlowych, ale na podejściu do pracujących aktywów, co znajduje odbicie w bilansach.
  czytaj więcej
 • GBS w Barlinku wyraźnie zwiększył odpisy

  13 kwietnia 2018
  Przy wyraźnie rosnących dochodach z podstawowej działalności Gospodarczy Bank Spółdzielczy poprawił ubiegłoroczny zysk netto o skromne 3 proc., ponieważ konieczne okazało się zawiązanie znacznie wyższych rezerw.
  czytaj więcej

Emisje