poniedziałek, 16 lipca 2018

Newsroom

GetBack informuje o negocjacjach, PRF zaprzecza - zaktualizowana

msd | 16 kwietnia 2018
Windykator poinformował o zaangażowaniu w rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju na temat finansowania kredytowo-inwestycyjnego do 250 mln zł. Obie instytucje dementują. Quercus TFI ujawniło natomiast informację o przesunięciu terminu wykupu wygasających w piątek obligacji GetBacku.

Poniżej zamieszczono także oficjalne dementi PKO BP. Nowy tekst oznaczono kursywą.

Informacja o rozmowach w sprawie finansowania miała zostać opublikowana „po uzgodnieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami”. 

Łączna kwota finansowania udzielonego przez bank i PFR wyniesie do 250 mln zł. Strony prowadzą negocjacje mające na celu ustalenie pozostałych warunków finansowania. Strony przewidują zakończenie negocjacji oraz podpisanie stosownych umów dotyczących finansowania w jak najszybszym terminie – informował GetBack.

Niewiele później PFR opublikował dementi, w którym informuje, że „nie prowadził i nie prowadzi żadnych z negocjacji ze spółką GetBack, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania”. PFR miał otrzymać od GetBacku „pewne informacje o spółce”, ale poinformował windykatora, że „nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji”. PFR zobowiązał się także do zawiadomienia KNF „o potencjalnym ryzyku manipulacji kursem akcji GetBack”.

W związku z raportem bieżącym GetBack SA z dnia 16 kwietnia 2018 roku PKO Bank Polski stanowczo zaprzecza, jakoby prowadził jakiekolwiek uzgodnienia czy negocjacje z tą spółką, a w szczególności negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego - poinformował bank.

Tymczasem rano Quercus TFI poinformował, że zgodził się na przesunięcie terminu wykupu wartych 10 mln zł obligacji GetBacku z 13 na 18 kwietnia. Spółka dotychczas nie wydała żadnego komunikatu w tej sprawie. 

Na otwarciu poniedziałkowej sesji najbardziej płynne obligacje GetBacku GBK0520 taniały do 45 proc. nominału, co znaczy, że ich rentowność (56 proc.) przekroczyła cenę. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulatorów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej
 • Abris odrzucił propozycję rady wierzycieli GetBacku

  16 lipca 2018
  Większościowy akcjonariusz spółki nie zgodził się na propozycje, które zakładały ograniczenie składu rady nadzorczej oraz jej zdominowanie przez członków wskazanych przez radę wierzycieli.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku z drugim zastępcą

  12 lipca 2018
  Na wniosek kuratora obligatariuszy sędzia-komisarz powołał mBank na drugiego zastępcę członka rady wierzycieli w przyspieszonym postępowaniu układowym windykacyjnej spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje