poniedziałek, 16 lipca 2018

Newsroom

GetBack zrezygnował z publicznych emisji obligacji w Rumunii

msd | 10 kwietnia 2018
Decyzja KNF o umorzeniu postępowania prospektowego windykacyjnej spółki zapadła we wtorek, na złożony dwa tygodnie wcześniej wniosek spółki.

W ramach ustanowionego w styczniu programu GetBack planował publiczne emisje obligacji na rynku rumuńskim do 100 mln RON (około 90 mln zł). Samo postępowanie prospektowe prowadzone było jednak w Polsce przed Komisją Nadzoru Finansowego. 

Wniosek o zatwierdzenie dokumentu trafił do nadzorcy pod koniec stycznia, zaś o jego umorzenie dwa miesiące później. Ostateczna decyzja KNF zapadała we wtorek, 10 kwietnia, wynika z informacji znajdujących się na stronie Komisji.

Spółka na razie nie informuje o umorzeniu postępowania, poprosiliśmy ją o komentarz w tej sprawie.

Na Catalyst notowanych jest 26 serii obligacji GetBacku. Większość z nich notowana jest istotnie poniżej nominału, a najpłynniejsza – GBK0520 – oferuje obecnie 24,2 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulatorów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej
 • Abris odrzucił propozycję rady wierzycieli GetBacku

  16 lipca 2018
  Większościowy akcjonariusz spółki nie zgodził się na propozycje, które zakładały ograniczenie składu rady nadzorczej oraz jej zdominowanie przez członków wskazanych przez radę wierzycieli.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku z drugim zastępcą

  12 lipca 2018
  Na wniosek kuratora obligatariuszy sędzia-komisarz powołał mBank na drugiego zastępcę członka rady wierzycieli w przyspieszonym postępowaniu układowym windykacyjnej spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje