poniedziałek, 23 października 2017

Newsroom

Getin Noble Bank rozpoczął kolejną publiczną ofertę obligacji

msd | 01 sierpnia 2017
Bank proponuje 4 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M za siedmioletnie papiery podporządkowane, które po pięciu latach od emisji mogą zostać przedterminowo wykupione.

Uruchomiona we wtorek emisja jest siódmą w tym roku publiczną ofertą podporządkowanych obligacji Getin Noble Banku, trzecią zaś, w której oferuje on 4 pkt proc. marży po obcięciu kolejno z 5 i 4,5 pkt proc.

Nowa oferta warta jest 40 mln zł, o 10 mln zł więcej niż emisja z lipca, w której wartość złożonych zapisów sięgnęła 33,58 mln zł (10,66 proc. redukcji).

Środki pozyskane z emisji trafią na podniesienie funduszy uzupełniających GNB, ponieważ są to papiery podporządkowane. Dają one inwestorom wyższe odsetki, lecz taka konstrukcja oferty sprawia, że w razie upadłości lub likwidacji banku obligatariusze byliby spłacani na samym końcu. Właściciele papierów podporządkowanych mogą też być zmuszeni do poniesienia kosztów przymusowej restrukturyzacji banku. 

Zapisy na nowe obligacje GNB ruszyły 1 sierpnia i potrwają do 24 sierpnia. Przydział papierów i podatnie wyników oferty do publicznej wiadomości nastąpi 30 sierpnia. By wziąć udział w emisji należy złożyć zapis o wartości co najmniej 25 tys. zł.

W obrocie na Catalyst znajdują się 42 serie obligacji GNB, w tym 40 z nich, to właśnie papiery podporządkowane. Na najwyższe rentowności, w okolicach 8 proc. brutto, liczyć można w przypadku długu zapadającego w 2020 i 2021 r.

Szersze omówienie obligacji GNB na rynku wtórnym pojawi się na łamach Obligacje.pl w tym tygodniu. 

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Emisje wciąż schodzą na pniu

  13 października 2017
  Ta studnia nie ma dna. Kolejne emisje publiczne kończą się redukcją zapisów (w tym roku wszystkie), co przyciąga kolejnych emitentów.
  czytaj więcej
 • GNB pozyskał 25 mln zł z emisji kończącej program

  11 października 2017
  W publicznej ofercie Getin Noble Banku inwestorzy złożyli zapisy na obligacje warte 25,87 mln zł. Była to 11. i zarazem ostatnia oraz najmniejsza emisja w ramach zamkniętego właśnie programu.
  czytaj więcej
 • Obroty obligacjami firm wzrosły o 73,1 proc. r/r

  09 października 2017
  Wrześniowy handel korporacyjnym długiem na Catalyst sięgnął 179,5 mln zł. To zasługa wartych 70,4 mln zł transakcji obligacjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Narastająco od początku roku dynamika obrotów niemal utknęła w miejscu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje