środa, 23 maja 2018

Newsroom

Getin Noble Bank rozpoczął kolejną publiczną ofertę obligacji

msd | 01 sierpnia 2017
Bank proponuje 4 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M za siedmioletnie papiery podporządkowane, które po pięciu latach od emisji mogą zostać przedterminowo wykupione.

Uruchomiona we wtorek emisja jest siódmą w tym roku publiczną ofertą podporządkowanych obligacji Getin Noble Banku, trzecią zaś, w której oferuje on 4 pkt proc. marży po obcięciu kolejno z 5 i 4,5 pkt proc.

Nowa oferta warta jest 40 mln zł, o 10 mln zł więcej niż emisja z lipca, w której wartość złożonych zapisów sięgnęła 33,58 mln zł (10,66 proc. redukcji).

Środki pozyskane z emisji trafią na podniesienie funduszy uzupełniających GNB, ponieważ są to papiery podporządkowane. Dają one inwestorom wyższe odsetki, lecz taka konstrukcja oferty sprawia, że w razie upadłości lub likwidacji banku obligatariusze byliby spłacani na samym końcu. Właściciele papierów podporządkowanych mogą też być zmuszeni do poniesienia kosztów przymusowej restrukturyzacji banku. 

Zapisy na nowe obligacje GNB ruszyły 1 sierpnia i potrwają do 24 sierpnia. Przydział papierów i podatnie wyników oferty do publicznej wiadomości nastąpi 30 sierpnia. By wziąć udział w emisji należy złożyć zapis o wartości co najmniej 25 tys. zł.

W obrocie na Catalyst znajdują się 42 serie obligacji GNB, w tym 40 z nich, to właśnie papiery podporządkowane. Na najwyższe rentowności, w okolicach 8 proc. brutto, liczyć można w przypadku długu zapadającego w 2020 i 2021 r.

Szersze omówienie obligacji GNB na rynku wtórnym pojawi się na łamach Obligacje.pl w tym tygodniu. 

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje