piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Ghelamco Invest rozważa kolejną emisję obligacji

msd | 11 maja 2021
Ustalenie wartości emisji spółka zostawia sobie na później. Oferta zostanie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych.

Do przeprowadzenia rozważanej przez dewelopera emisji miałoby dojść jeszcze w tym kwartale. 

Ghelamco na razie nie ujawnia wartości potencjalnej oferty. Uchwalony w lutym program emisji do 400 mln zł, na podstawie którego spółka chce uplasować nowe papiery, pozwala spółce pozyskać do 80 mln zł. 

W lutym i marcu Ghelamco wyemitowało papiery warte kolejno 35 mln zł oraz 285 mln zł, za które płaci WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży przy terminie spłaty określonym na grudzień 2024 r. Aktualnie notowane są one na Catalyst pod wspólną nazwą GHI1224, gdzie wyceniane są na 99,78 proc. nominału (5,24 proc. rentowności).

Na GPW znajduje się 21 serii długu Ghelamco o łącznej wartości 1,4 mld zł, z czego w tym i kolejnym roku wygasać będzie odpowiednio 142 mln zł oraz 325 mln zł.

Część znajdujących się na Catalyst obligacji dewelopera pochodzi z publicznych prospektowych. Na kolejne tego typu oferty na razie się jednak nie zanosi. Ostatni prospekt wygasł spółce w lutym, a kolejnego nie złożono do KNF.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje