środa, 27 września 2023

Newsroom

Ghelamco wykupuje część długu przed terminem

msd | 24 marca 2023
Deweloper nabył w celu umorzenia część własnych obligacji i zapowiedział całościowy przedterminowy wykup papierów GHE1023.

Ghelamco Invest nabyło obligacje GHL0124 o wartości nominalnej 20,3 mln zł, zmniejszając wynikające z nich zadłużenie do 19,7 mln zł. Ponadto, spółka skupiła też 0,7 mln zł serii GHE1023, pozostawiając w obrocie 49,3 mln zł. Ale nie na długo, ponieważ papiery te zamierza przedterminowo spłacić 7 kwietnia.

Jak wynika z warunków emisji, wcześniejsza spłata obligacji GHE1023 wiązać się będzie z wypłatą 0,25 proc. premii dla obligatariuszy. Ghelamco zamierza natomiast złożyć do GPW wniosek o zawieszenie papierów począwszy od 29 marca.

W ostatnich dniach obligacje GHE1023 wyceniane były na 100 proc. wartości nominalnej.

O przeprowadzonym skupie własnego długu i decyzji o wcześniejszej spłacie najkrótszych istniejących obligacji Ghelamco poinformowało w dniu ostatecznego rozliczenia nowej emisji o wartości 180 mln zł. Już w piątek po cichu debiutuje ona na Catalyst.

Za nowe papiery Ghelamco zobowiązało się płacić WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży, a ich termin spłaty ustalono na luty 2026 r. Wart 180 mln zł dług został zasymilowany z dwiema wcześniejszymi identycznymi emisjami o łącznej wartości 60 mln zł. Wszystkie te serie notowane są więc wspólnym kodem GHE0226. W poprzednich dniach wyceniano je na 99 proc. nominału.

Jeśli uwzględnić już przeprowadzony skup i piątkowy debiut marcowej emisji, na Catalyst znajdują się obligacje Ghelamco o łącznej wartości 1,26 mld zł.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Bocian przesunął o miesiąc wykup obligacji

  27 września 2023
  Spółka Everest Capital, która pozyskuje finansowanie dla pożyczkowej grupy, przełożyła na październik wykup nienotowanych papierów o wartości 10 mln zł.
  czytaj więcej
 • GPW zawiesi akcje MCI Capital

  27 września 2023
  Z powodu lesislacyjnego nieładu Giełda zawiesi od piątku obrót akcjami MCI Capital. A to oznacza, że pojawić się mogą na przykład nieoczekiwane problemy z cokwartalną wyceną zabezpieczenia obligacji wyemitowanych przez większościowego akcjonariusza spółki.
  czytaj więcej
 • PGE mocniej zadłużone

  27 września 2023
  Pomimo osiągnięcia prawie 7,2 mld zł cash flow operacyjnego i poprawy sytuacji pieniężnej w II kwartale, dług netto energetycznej grupy ponownie wzrósł.
  czytaj więcej
 • Archicom pozyska 220 mln zł z emisji akcji

  27 września 2023
  Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, wpływy pozyskane z dokapitlaizowania trafić mają na zakup gruntów, co może przybliżyć dewelopera do szybszego osiągnięcia średnioterminowego celu - sprzedaży około 4 tys. mieszkań rocznie.
  czytaj więcej