niedziela, 07 marca 2021

Newsroom

GTC pozyskało ok. 110,8 mln euro z emisji zielonych obligacji

msd | 04 grudnia 2020
Spółka zależna dewelopera uplasowała 10-letnie papiery dłużne na 39,6 mld HUF w ramach programu prowadzonego przez węgierski bank centralny.

Warunki emisji obligacji uplasowanych przez spółkę GTC Real Estate Development Hungary przewidują 10-letni okres spłaty, lecz począwszy od siódmego roku dług podlegać będzie okresowej amortyzacji (10 proc. rocznie). Deweloper na razie nie zdradza wysokości kuponu nowego długu, za wyjątkiem tego, że jest on stały. 

Wartość wyemitowanych obligacji to 39,6 mld HUF (ok. 110,8 mln euro) wobec wstępnie planowanych 36 mld HUF (ok. 100,7 mln euro). Wpływy z zielonej emisji trafić mają na refinansowanie kredytów na nieruchomości oraz finansowanie przebudowy, budowy i nabycia aktywów posiadających certyfikaty ekologicznego budownictwa (BREEAM, LEED).

Poręczycielem obligacji jest GTC, a emisję poprzedzało nadanie deweloperowi ratingu inwestycyjnego przez agencję Scope (BBB- z perspektywą stabilną). 

Wyemitowane przez węgierską spółkę obligacje trafią do obrotu na tamtejszej giełdzie.

Tymczasem w obrocie na warszawskiej GPW znajdują się cztery serie długu GTC – jedna w złotych i trzy w euro, przy czym pierwsza z nich notowana jest wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot.

Jeszcze w tym miesiącu, 18 grudnia, deweloper musi spłacić obligacje na 10,1 mln euro. Niecałe trzy miesiące później czeka go wykup wartej 20,5 mln euro serii GTC0321.

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje