niedziela, 26 stycznia 2020

Newsroom

Idea Bank coraz mniejszy, ale niezmiennie bez kapitału

msd | 19 listopada 2019
Pomimo obniżenia wartości aktywów ważonych ryzykiem, grupie Idea Banku wciąż brakuje ponad 1 mld zł kapitału. W coraz mniejszym portfelu kredytowym udział kredytów zagrożonych przekroczył jedną piątą. Co ciekawe, bank istotnie zredukował zaangażowanie w płynne instrumenty dłużne.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Idea Bank S.A.

 • UOKiK wszczął dwa postępowania wobec Idea Banku

  09 stycznia 2020
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa bank o stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przy oferowaniu ubezpieczeń na życie z UFK i certyfikatów inwestycyjnych funduszy wierzytelności.
  czytaj więcej
 • Idea Bank spłacił obligacje

  20 listopada 2019
  Bank wykupił wygasające w środę podporządkowane papiery serii E na 12,92 mln zł, wynika z informacji przekazanych przez czytelnika Obligacje.pl, potwierdzonych także w banku.
  czytaj więcej
 • Potencjalny inwestor Idea Banku zrezygnował

  29 października 2019
  Po przeprowadzeniu badania due diligence fundusz private equity zdecydował, że nie kupi akcji znajdującego się w ogromnych kłopotach Idea Banku.
  czytaj więcej
 • Idea Bank pokazał pierwsze efekty autosanacji

  17 września 2019
  Bankowa grupa miała symboliczny zysk w II kwartale, a jej płynność pozostawała pod kontrolą. Krytyczna sytuacja kapitałowa przynajmniej przestała się pogarszać, choć dziura kapitałowa to wciąż około 1,2 mld zł. Idea Bank nie ustaje więc w poszukiwaniu inwestora.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje