wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

Insiderzy z Anwimu ponownie wzięli udział w emisji

msd | 21 listopada 2023
Podczas wartej 65 mln zł emisji Anwimu cztery osoby powiązane ze spółką kupiły jej obligacje o łącznej wartości 8,1 mln zł.

Jerzy Sołtysiak, jeden z założycieli Anwimu, który pełni obecnie w spółce funkcję zastępcy dyrektora, objął nowe obligacje za 5,6 mln zł. Z kolei Witold Butkiewicz, przewodniczący rady nadzorczej, kupił papiery za 2 mln zł. Dodatkowe 0,5 mln zł wyłożyli też Andrzej Kordys i Łukasz Rzepniewski, pełniący kolejno funkcję członka zarządu oraz dyrektora finansowego.

Podczas wartej 65 mln zł emisji Anwim uplasował trzyletni dług oprocentowany na WIBOR 3M plus 4,4 pkt proc., który trafił do 31 inwestorów. Przydział papierów poprzedzony był częściowym odkupem wygasającej w grudniu serii ANW1223.

To kolejny już raz, jak osoby powiązane z Anwimem, z założycielami na czele, wzięły udział emisji obligacji spółki. Przed dwoma laty insiderzy objęli ponad połowę wartej 25 mln zł oferty.

Wygasające w przyszłym miesiącu obligacje ANW1223 kwotowane są przez sprzedającego na 100,1 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Anwim S.A.

 • Anwim ze stratą w I kwartale

  13 maja 2024
  Paliwowa grupa miała 15,3 mln zł straty netto w I kwartale. Pomimo poprawy przepływów operacyjnych i spadku zobowiązań odsetkowych netto, nie udało jej się obniżyć wskaźnika zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Straty osłabiły wypłacalność Anwimu

  27 lutego 2024
  Przychody paliwowej grupy spadły o 16 proc. r/r w IV kwartale, a jej rachunek wyników wykazywał w tym czasie straty, istotnie pogarszając relację długu netto do EBITDA.
  czytaj więcej
 • Listopadowa emisja Anwimu trafiła na Catalyst

  20 grudnia 2023
  Paliwowa spółka wprowadziła do giełdowego obrotu warte 65 mln zł obligacje, których warunki zobowiązują ją do inwestycji w fotowoltaikę oraz projekty z obszaru zrównoważonego rozwoju.
  czytaj więcej
 • Niełatwy kwartał Anwimu

  24 listopada 2023
  Przy rosnących obrotach paliwowa grupa zanotowała gwałtowny spadek rentowności sprzedaży, a do tego musiała się mierzyć z wysokimi stratami na instrumentach pochodnych, kończąc III kwartał na minusie. Także pod względem przepływów operacyjnych, co prowadziło do wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej