poniedziałek, 17 grudnia 2018

Newsroom

Kancelaria Medius wyemituje kolejne obligacje

msd | 26 lutego 2018
Z prywatnej oferty windykacyjna spółka chce pozyskać do 30 mln zł. Będzie to największa dotychczas emisja Kancelarii Medius.

Spółka nie zdradza warunków planowanej emisji. W ostatniej ofercie złotowych obligacji, z września ubiegłego roku, Kancelaria Medius proponowała stałe 6,7 proc. rocznie za trzyletni dług. Później spółka przeprowadziła jeszcze jedną emisję, ale – pierwszą zresztą – denominowaną w euro.

Nowa oferta zostanie przeprowadzona w ramach przyjętego w zeszłym roku programu do 100 mln zł. Będzie to największa emisja Kancelarii Medius, która do tej pory jednorazowo pozyskiwała maksymalnie 15 mln zł lub 5 mln euro.

Tydzień temu windykator spłacił w terminie obligacje na 7 mln zł. W obrocie na Catalyst pozostają dwie serie długu spółki z termiami spłaty w lipcu i grudniu 2019 r. Krótszą z nich w poniedziałek rano wyceniano z 5,41 proc. rentowności brutto.

W ubiegłym tygodniu Kancelaria Medius, która działa w Polsce, Hiszpanii i Czechach, poinformowała, że zamierza rozszerzyć działalność o rynek meksykański. 

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje