piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Konrad Kąkolewski chce się sądzić z GetBackiem

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 24 kwietnia 2018
Były prezes windykacyjnej spółki nie zgadza się z powodami jego odwołania. Podtrzymuje też stanowisko, że negocjacje z PKO BP i PFR były prowadzone – wynika z oświadczenia nadesłanego do redakcji Obligacje.pl przez radcę prawnego reprezentującego Konrada Kąkolewskiego i Annę Paczuską.

Konrad Kąkolewski i Anna Paczuska, byli członkowie zarządu GetBacku, którzy chcą występować w mediach pod swoimi pełnymi nazwiskami, podtrzymali, że rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju były prowadzone, o czym poinformowali „właściwe organy ochrony prawnej”. Oboje, jak oświadczają, ze „spokojem oczekują na wyniki prowadzonego postępowania”.

Istotnym z punktu widzenia obecnej sytuacji spółki jest zabezpieczenie interesów obligatariuszy oraz akcjonariuszy GetBack S.A. Pan Konrad Kąkolewski poinformował, że przed jego odwołaniem realizował plan ustabilizowania sytuacji spółki. W tym kontekście warto wskazać, iż były prowadzone intensywne rozmowy ze strategicznymi inwestorami w celu dokapitalizowania spółki – napisano w oświadczeniu.

Tymczasem Konrad Kąkolewski, jak podano, „czuje się w dalszym ciągu odpowiedzialny za spółkę licząc na pozytywny scenariusz dalszych zamierzeń obecnego zarządu oraz rady nadzorczej”. Ponadto, były prezes GetBacku wskazał też, że jest otwarty na „wspieranie obecnego zarządu spółki”. Niemniej, zamierza dochodzić swoich praw w sądzie, ponieważ nie zgadza się z powodami odwołania.

Pełna treść oświadczenia Konrada Kąkolewskiego i Anny Paczuskiej dostępna pod poniższym linkiem.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje