wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Krakowski BS miał 88 mln zł zysku brutto w 2022 r.

msd | 23 stycznia 2023
Zeszłoroczny wynik brutto Krakowskiego Banku Spółdzielczego zanotował czterokrotny wzrost, wynika ze wstępnych informacji.

Według jeszcze niezaudytowanych danych finansowych, bank miał 87,8 mln zł zysku brutto w 2022 r. wobec 21,5 mln zł rok wcześniej. Na razie pozostaje się domyślać, że to zasługa wysokich stóp procentowych, ponieważ resztę informacji KBS przekaże w rocznym sprawozdaniu finansowym, którego publikację zaplanowano na 31 maja.

Właśnie dzięki podwojeniu wyniku odsetkowego po sześciu miesiącach ubiegłego roku bank wykazywał 38,2 mln zł zysku brutto i 31,6 mln zł zysku netto (odpowiednio 20 mln zł i 18,9 mln zł rok wcześniej). Legitymował się on wówczas bardzo wysoką płynnością (LCR ponad 500 proc.) i poprawą współczynnika wypłacalności (do 15,09 proc.), ale przy bardzo wysokim udziale kredytów zagrożonych (34,2 proc.).

Na Catalyst pozostaje jedna seria podporządkowanych obligacji Krakowskiego BS z terminem wykupu we wrześniu tego roku. W poniedziałek po południu jest ona wyceniana na 95 proc. wartości nominalnej, znajdując się w pobliżu kilkuletnich maksimów. 

Więcej wiadomości o Krakowski Bank Spółdzielczy

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej