środa, 04 października 2023

Newsroom

Kredyt Inkaso wyemituje obligacje do 50 mln zł

msd | 11 września 2023
Za czteroletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator zobowiązał się płacić WIBOR 6M plus 5,5 pkt proc. marży.

Oferowane przez Kredyt Inkaso warunki odpowiadają tym, które spółka proponowała w dwóch ostatnich emisjach publicznych, przeprowadzonych na podstawie prospektu (przy czym, cena emisyjna będzie mogła zawierać do 2 proc. dyskonta). Tym razem emisja windykatora prawdopodobnie nie trafi jednak do inwestorów indywidualnych. Zostanie ona przeprowadzona w ramach przyjętego pod koniec sierpnia programu, który nie wymaga prospektu i jest adresowany do inwestorów instytucjonalnych. 

O możliwości przeprowadzenia instytucjonalnej emisji władze Kredyt Inkaso informowały niecałe dwa tygodnie temu. Według ówczesnych zapowiedzi, ewentualne pozyskanie finansowania od dużych inwestorów nie zmniejszy apetytu spółki na emisje detaliczne, które na podstawie aktualnego prospektu Kredyt Inkaso będzie mogło prowadzić do lutego.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji Kredyt Inkaso. Pochodzące z ostatnich ofert publicznych papiery KRI0427 i KRI0727 kwotowane są przez sprzedających na 100,4 oraz 100,35 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje