wtorek, 30 listopada 2021

Newsroom

Kredyt Inkaso zapowiada kolejny skup obligacji

msd | 22 października 2021
Tym razem windykator zamierza wydać do 5 mln zł na skup własnych papierów dłużnych KRI0423, które rynek wycenia na 98,5 proc. wartości nominalnej.

Spółka daje czas na nabywanie własnych obligacji do 31 grudnia tego roku. Jak zastrzega, skup może prowadzić w ramach obrotu giełdowego lub poza nim.

To już trzeci skup obligacji, który Kredyt Inkaso ogłosiło w ostatnich tygodniach. Przed miesiącem spółka zapowiedziała zamiar nabywania do końca października własnych papierów za nie więcej niż 1,5 mln zł. Według dostępnych komunikatów, do tej pory wykorzystała z niego 1,1 mln zł. W dniach 4-13 października windykator nabywał też pochodzące z publicznej emisji papiery KRI1221. Skupił i umorzył w ten sposób dług wart 1,76 mln zł, tym samym zmniejszając nominalną wartość wygasających 18 grudnia papierów do 12,53 mln zł. 

W miniony wtorek Kredy Inkaso przydzieliło 4,97 mln zł obligacji wobec oferowanych na podstawie prospektu 20 mln zł. Inwestorzy chłodno przyjęli zaproponowane przez spółkę stałe 6 proc. odsetek rocznie za czteroletni niezabezpieczony dług. Niezależnie od tego, windykator zapowiada powrót na rynek z kolejną ofertą „w niedługim czasie” (cały program obliczony jest na 150 mln zł). Ustalenie w niej kuponu opartego o WIBOR i rozszerzenie składu konsorcjum dystrybucyjnego jest przez spółkę rozważane.

Zabezpieczone zastawem na wierzytelnościach obligacje KRI0423, które zamierza skupować spółka, wyceniane są na 98,5 proc. nominału, co oznacza 6,7 proc. rentowności brutto (więcej, gdyby uwzględnić też obowiązek okresowej amortyzacji w kwietniu 2022 r.). Jeszcze kilka miesięcy temu papiery dość regularnie notowane były w okolicach 75 proc., ale od lutego ich notowanie zaczęły systematycznie piąć się w górę.

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst