sobota, 11 lipca 2020

Newsroom

Kruk już zamknął emisję dla inwestorów instytucjonalnych

msd | 27 marca 2019
Wrocławski windykator wyemitował sześcioletnie niezabezpieczone obligacje, za które zapłaci WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży. Po raz ostatni spółka oferowała taki kupon w 2013 r.

Do uplasowania wartej 115 mln zł niepublicznej emisji obligacji doszło w dwa dni po ogłoszeniu zamiaru jej przeprowadzenia. Pozyskana kwota jest znacznie większa niż w poprzedniej – październikowej – emisji dla inwestorów instytucjonalnych, która warta była 35 mln zł. Wtedy jednak spółka oferowała o WIBOR 3M plus 3,5 pkt proc. na pięć lat. Te same warunki windykator proponował też inwestorom detalicznym podczas publicznej oferty z przełomu stycznia i lutego.

Tym razem wespół z wartością oferty i okresem spłaty wyraźnie wzrósł też kupon. Oprocentowanie sześcioletniego długu ustalono bowiem na WIBRO 3M plus 4 pkt proc. marży. Po raz ostatni Kruk oferował tyle w 2013 r., gdy plasował wśród inwestorów detalicznych obligacje serii T1, ale o czteroletnim okresie spłaty (instytucjom Kruk proponował wtedy dług pięcioletni, ale z 4,3-4,5 pkt proc. marży).

Ponad dwa tygodnie temu Kruk przedterminowo wygasił natomiast program emisji publicznych, ale przyjął jednocześnie nowy, tym razem o wartości 700 mln zł. Jak wskazywaliśmy w środę rano, spółka niedawno złożyła do KNF wniosek o zatwierdzenie nowego prospektu.

Na Catalyst notowanych jest 21 serii obligacji Kruka, w tym trzy w euro. Najdłuższe złotowe papiery, zapadające w latach 2023-2024, rynek wycenia w okolicach 5,1-5,2 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje