środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

Kruk ustanowił kolejny program publicznych emisji obligacji

msd | 16 maja 2022
Wartość dziewiątego już programu, w ramach którego windykator będzie mógł oferować papiery dłużne dla inwestorów indywidualnych, ponownie ustalono na 700 mln zł.

Na potrzeby realizacji nowego programu Kruk sporządził prospekt emisyjny, który trafi do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Po otrzymaniu zielonego światła od nadzoru spółka będzie mieć 12 miesięcy na prowadzenie publicznych ofert obligacji. 

Kruk ma jednak jeszcze spory zapas czasu na przejście kolejnej procedury prospektowej przed KNF, bo do września wciąż ma ważny prospekt z ósmego programu emisji obligacji, także do 700 mln zł. Jak na razie, windykator pozyskał z niego 100 mln zł w dwóch ofertach, które przeprowadził w grudniu i na przełomie stycznia oraz lutego. 

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Kruka o łącznej wartości 1,4 mld zł. Pochodzące z ostatnich ofert publicznych papiery KRU1226 i KRU0227 (3,4 i 3,3 pkt proc. marży) wyceniane są przez sprzedających kolejno na 102,6 i 100,8 proc. wartości nominalnej.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje