piątek, 22 października 2021

Newsroom

Kruk zwiększył wartość dostępnego finansowania bankowego

msd | 24 września 2021
Windykator zawarł z bankami aneks zwiększający wartość dostępnego kredytu z 235 do 273 mln euro, a także wydłużający dostępność finansowania o 12 miesięcy.

Według nowych warunków, warta 273 mln euro umowa będzie obowiązywać do lipca 2026 r.

– W pierwszej połowie roku zainwestowaliśmy w portfele wierzytelności 644 mln zł, a nasz apetyt jest nadal duży i jesteśmy przekonani,  że kolejne kwartały będą obfitować w szanse na nowe inwestycje. Cieszy więc nas zwiększenie dostępnego kredytu o ponad 170 mln zł, jak i wydłużenie jego dostępności do lipca 2026 roku. Mamy relatywnie bardzo niski poziom zadłużenia, a jednocześnie bardzo dobry dostęp do finansowania. Co najważniejsze, jesteśmy też operacyjnie i analitycznie gotowi do kolejnych inwestycji – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

Niedawno KNF zatwierdziła też kolejny prospekt dla programu publicznych emisji obligacji Kruka, lecz spółka prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będzie z niego korzystać. Na razie priorytetem w finansowaniu windykatora mają być kredyty bankowe, na co dwa tygodnie temu wskazywał Michał Zasępa, CFO Kruka.

Jak wynika z niedawnych zapowiedzi zarządu Kruka, spółka jest zainteresowana w tym roku znacznie wyższymi inwestycjami, niż wstępnie planowany 1 mld zł (po sześciu miesiącach nakłady sięgały już 644 mln zł).

Na Catalyst notowanych jest 18 serii długu Kruka, w tym dwie w euro. Najdłuższe detaliczne papiery spółki – stałokuponowe KRU0626 i KRU0726 – w ostatnich transakcjach wyceniano z 4,15 i 4,03 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

 • UKNF kręci bat na windykatorów bez własnego TFI

  12 października 2021
  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego chce ograniczenia katalogu podmiotów, które mogą zarządzać portfelami funduszy inwestycyjnych. Wejście w życie proponowanych zmian uderzyłoby przede wszystkim w windykatorów, którzy nie posiadają własnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych.
  czytaj więcej
 • Kruk ściągnął od dłużników 550 mln zł w III kw.

  08 października 2021
  Po trzech kwartałach tego roku windykacyjna grupa notowała prawie 1,62 mld zł wpłat wobec 1,35 mld zł przed rokiem. Nakłady na wierzytelności rosły natomiast ponad ośmiokrotnie, do 933 mln zł.
  czytaj więcej
 • Kruk postawi na finansowanie bankowe

  09 września 2021
  Po zainwestowaniu 644 mln zł w sześć miesięcy, całoroczny cel nakładów na poziomie 1 mld zł windykator uznaje już za niewystarczająco ambitny. Stosunkowo niskie zadłużenie ma rosnąć, ale priorytetem Kruka będzie raczej finansowanie w bankach. Publiczne emisje obligacji są na razie mało prawdopodobne.
  czytaj więcej
 • KNF zatwierdziła prospekt Kruka

  06 września 2021
  Na podstawie dokumentu lider rynku wierzytelności w Polsce może oferować publiczne emisje obligacji o wartości do 700 mln zł.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst