sobota, 30 listopada 2024

Newsroom

Lokum Deweloper wprowadził na Catalyst lipcową emisję

msd | 6 września 2016
Chodzi o warte 40 mln zł papiery serii C, które były plasowane wśród inwestorów instytucjonalnych. Emisja trafiła do 19 podmiotów, więc przynajmniej początkowo ich płynność na rynku wtórnym będzie znikoma.

Za trzyletnie niezabezpieczone papiery Lokum Deweloper płaci WIBOR 6M plus 3,6 pkt proc. marży z możliwością jej podniesienia do 4 pkt proc., jeśli relacja długu netto do kapitałów przekroczy 0,8x. Gdy zaś wskaźnik wzrósłby powyżej 1,0x obligatariusze mogliby żądać od spółki przedterminowego wykupu długu. Na koniec czerwca, tj. przed uplasowaniem debiutującej emisji, deweloper w ogóle nie posiadał długu netto (gotówka przekraczała wartość zadłużenia finansowego).

Warunki emisji zobowiązują spółkę między innymi do niewypłacania dywidendy powyżej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto.

WEO dają spółce prawo do przedterminowego częściowego lub całkowitego wykupu zadłużenia. Najwcześniej nastąpić może to po roku od emisji. Jeśli Lokum zdecyduje się na skorzystanie z opcji call będzie musiał zapłacić obligatariuszom premię, której wysokość w trzecim okresie odsetkowym wynosi 1 proc. nominału, a z każdym kolejnym okresem maleje o 0,25 pkt proc. 

Do południa nie handlowano debiutującymi obligacjami LKD0719 oraz nie wystawiono dla nich żadnych ofert kupna i sprzedaży. Z dwóch starszych emisji, które notowane są na Catalyst pod kodami LKD1017 oraz LDK1218, handlowano tylko pierwszą z nich. Rynek wycenia papiery na 101,99 proc., co daje 3,55 proc. rentowności brutto, z tą różnicą, że jest to dług zabezpieczony.  

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

  • Lokum Deweloper zachowuje płynnościowy bufor

    13 listopada 2024
    Pomimo gwałtownego wyhamowania sprzedaży i wypłaty dywidendy, wrocławski deweloper kolejny kwartał z rzędu wykazywał gotówkę netto i wysoką płynność.
    czytaj więcej
  • Powiew pesymizmu od Lokum Dewelopera

    18 września 2024
    Oprócz zapowiedzi istotnego spadku przychodów w II półroczu, wrocławska grupa znacząco obniżyła też założenia sprzedażowe. Nie wyklucza więc, że pomimo czerwcowych nadwyżek gotówki, będzie musiała zacząć posiłkować się kredytami inwestorskimi. Na obligacje nie ma jednak zapotrzebowania.
    czytaj więcej
  • Lokum Deweloper z dużą nadwyżką płynności

    9 maja 2024
    Mimo ujemnych przepływów operacyjnych, wrocławska grupa zamknęła I kwartał z ponad czterokrotną przewagą środków pieniężnych nad krótkoterminowymi zobowiązaniami. Sporą część płynnościowej poduszki przeznaczy jednak na wypłatę dywidendy.
    czytaj więcej
  • Lokum Deweloper z wysoką płynnością

    28 marca 2024
    Wrocławski deweloper wypracował ponad 227 mln zł cash flow operacyjnego w IV kwartale i po raz pierwszy od czterech lat wykazywał istotną przewagę gotówki nad zadłużeniem odsetkowym.
    czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst