niedziela, 22 października 2017

Newsroom

LS Tech-Homes uplasował piątą w tym roku emisję obligacji

msd | 05 października 2017
Tym razem z prywatnej oferty do 5 mln zł spółka pozyskała 4,06 mln zł. To kolejna emisja producenta paneli kompozytowych, która nie trafi do obrotu na Catalyst.

Przydzielone papiery dłużne serii E nie różnią się warunkami od wcześniejszych ofert, są to więc dwuletnie obligacje ze stałym 8-proc. kuponem w skali roku. Dług zabezpieczono hipoteką umowną łączną do 6,12 mln zł oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji do 5,28 mln zł.

Nowe obligacje objęło 78 inwestorów indywidualnych. Podobnie, jak wcześniejszej emisje, są to papiery imienne. Nie trafią więc one do obrotu na Catalyst.

Poprzednia emisja na 5 mln zł przyniosła LS Tech-Homes 3,3 mln zł wpływów brutto. Objęły ją 42 osoby fizyczne. Trzy wcześniejsze oferty, które dały spółce w sumie 15,5 mln zł wpływów brutto, też były kierowane do inwestorów detalicznych.

LS Tech-Homes to notowana na NewConnect spółka, która zajmuje się produkcją paneli kompozytowych wykorzystywanych przy budowie domów wielorodzinnych i obiektów przemysłowych.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

 • Europejski Bank Inwestycyjny uplasował obligacje na 750 mln zł

  20 października 2017
  Bank wypuścił kolejną transzę obligacji oprocentowanych na stałe 2,25 proc., zapadających w maju 2021 r. Książkę popytu zdominowały fundusze emerytalne i bankowe departamenty skarbu.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • Echo Investment skraca zapisy w publicznej emisji

  05 października 2017
  Już pierwszego dnia wartość złożonych zapisów przekroczyła 75 mln zł, tym samym cała oferowana pula obligacji została wyczerpana. Inwestorzy mogą składać zapisy do końca czwartku, licząc się jednak z redukcją.
  czytaj więcej
 • Dekpol wypuścił nowe obligacje

  05 października 2017
  Wartą 20 mln zł emisję w całości objął SGB-Bank. Tym samym spółka wypełniła cały zawarty z bankiem program o wartości 35 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje