sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Manufaktura Piwa Wódki i Wina z kolejnym poślizgiem

msd | 20 czerwca 2023
Alkoholowy holding nie przekazał w poniedziałek 65 tys. zł odsetek od obligacji. Jak zapewnia, wypłata nastąpiła we wtorek.

Nie minął tydzień od uregulowania odsetkowych zaległości z obligacji serii G, a Manufaktura Piwa Wódki i Wina zanotowała kolejny poślizg. Tym razem spółka nie przekazała w poniedziałek kuponu od wartych 2,34 mln zł papierów serii K. 

Jak poinformowała Obligacje.pl Justyna Komorek, rzeczniczka MPWiW, przelew z zaległymi odsetkami został wykonany we wtorek, z jednodniowym opóźnieniem. 

O ile poprzednie problemy z wypłatą kuponu spółka tłumaczyła „zawirowaniami rynkowymi”, to tym razem zrezygnowała z wyjaśnień.

Tymczasem w ostatnich tygodniach przybywa pytań o alkoholowe biznesy Janusza Palikota. W marcu i kwietniu problemy z wykupem obligacji miała inna kojarzona z nim spółka, Alembik Polska. Aktualnie biznesmen prowadzi z kolei projekt, w ramach którego oferuje 10-letnie pożyczki, kusząc potencjalnych inwestorów luksusowymi nagrodami, od Rolls Royce’a po wyszukane wycieczki.

- Czasami państwo, niewielu z was, ale jednak, zadajecie pytanie, co się stało z taką liczbą pieniędzy, które zebrał Palikot, w takiej, czy innej postaci, (…) czy przypadkiem nie jest to piramida finansowa, jak sugerują niektórzy nieprzychylni nam komentatorzy. Chciałem państwu powiedzieć, że piramida jest wtedy, kiedy środki znikają ze spółki, a nie wtedy, kiedy zamieniają się w wartości materialne, niematerialne, w fabrykę, w maszyny, w urządzenia – mówił niedawno Janusz Palikot w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. 

W ostatnich dniach biznesmen opublikował serię krótkich nagrań, w których przedstawia inwestycje sfinansowane środkami pozyskanymi od kilku tysięcy inwestorów. Na dowód ich wartości przedstawia kolejne wyceny znaków towarowych. 

Więcej wiadomości kategorii Catalyst