piątek, 24 stycznia 2020

Newsroom

MCI sprzedaje część udziałów w Netrisku

msd | 09 stycznia 2020
Subundusz MCI.EuroVentures, w którym MCI Capital jest niemal jedynym inwestorem, sprzedaje 75,57 proc. udziałów w węgierskim Netrisk.hu za cenę 55,3 mln euro.

Płatność za 75,57 proc. udziałów w węgierskim brokerze ubezpieczeniowym ma być podzielona na dwie części – MCI otrzyma równowartość około 235 mln zł za 53,75 proc. udziałów, a za pozostałe 21,82 proc. kupujący zapłaci udziałami w węgierskiej spółce Broker Topco.

Nabywcą kontrolnego pakietu w Netrisku jest fundusz inwestycyjny TA Associates.

MCI, które zainwestowało w Netrisk w 2017 r., wciąż zachowa 23,65 proc. udziałów w spółce.

- MCI będzie dalej aktywnie zaangażowane w rozwój Grupy Netrisk. Będziemy blisko współpracować z TA Associates, aby znacząco zwiększyć skalę operacji spółki. Wierzymy, że TA jest właściwym partnerem z którym zbudujemy prawdziwego, regionalnego lidera obszaru insuretech – powiedział Krzysztof Konopiński, partner MCI, cytowany w komunikacie prasowym.

Ponad 99 proc. certyfikatów inwestycyjnych subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0, który sprzedał udziały w Netrisku, kontroluje MCI Capital.

Na Catalyst notowane są po trzy serie obligacji MCI Capital i MCI.PrivateVentures FIZ, funduszu w ramach którego działa właśnie MCI.EV 1.0. W czerwcu MCI Capital musi wykupić papiery na 20 mln zł, natomiast MCI.PV FIZ będzie musiało spłacić w październiku pochodzące z emisji publicznej papiery na 30 mln zł. Dodatkowo w obrocie znajdują się też trzy serie obligacji MCI Management, głównego akcjonariusza MCI Capital, który w czerwcu i sierpniu będzie musiał spłacić papiery warte kolejno 25 i 19,3 mln zł.

Najbardziej płynne obligacje z grupy MCI to te uplasowane przez MCI.PV FIZ wśród indywidualnych inwestorów. Najkrótsze z nich (MCF1020) rynek wycenia na 99,5 proc. Najdłuższe zaś (MCF022) na 96,6 proc., co oznacza 6,94 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o MCI Capital S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje