poniedziałek, 16 lipca 2018

Newsroom

Niskie wskaźniki płynności Murapolu

msd | 10 kwietnia 2018
Deweloperski holding zakończył ubiegły rok z 195,6 mln zł aktywów obrotowych, które pokrywały tylko 63-proc. krótkoterminowych zobowiązań. W obszarze zadłużenia również widać pogorszenie, zwłaszcza jeśli uwzględnić górę zobowiązań pozabilansowych.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Wysokie obroty obligacjami korporacyjnymi w czerwcu

  11 lipca 2018
  Sesyjny handel papierami dłużnymi firm wzrósł w czerwcu o 48,5 proc. m/m i 47,4 proc. r/r do 169,8 mln zł. Ponad jedną trzecią handlu wygenerowano jednak na debiutujących obligacjach Orlenu.
  czytaj więcej
 • Abadon Real Estate uplasował nowe obligacje

  10 lipca 2018
  Kontrolowana przez Murapol spółka holdingowa, w której skupiony jest jego segment wykonawczy, wyemitowała trzyletnie papiery dłużne o wartości nominalnej 15 mln zł.
  czytaj więcej
 • Murapol komentuje decyzję EuroRatingu o obniżeniu oceny

  10 lipca 2018
  Deweloper zwraca uwagę, że decyzja o obniżeniu ratingu z BB do BB- podjęta została w oparciu o dane historyczne, które nie odzwierciedlają wprowadzanych ostatnio zmian, w tym dezinwestycji z akcji Skarbca i Polnordu. Murapol liczy na wzrost ratingu podczas kolejnych przeglądów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje