czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Obligatariusze Legimi zamienili dług spółki na jej akcje

msd | 31 stycznia 2019
Na skutek żądań otrzymanych od właścicieli wyemitowanych w ubiegłym roku 12-miesięcznych obligacji serii P spółka dokonała zamiany długu na akcje serii F.

Żądanie zamiany złożyć miał każdy z inwestorów, który ponad cztery miesiące temu objął obligacje serii P. Ówczesna wartość emisji to 865 tys. zł, a jej warunki zakładały, że każda obligacja o nominale 1 tys. zł uprawniać będzie do objęcia 62 nowych akcji serii F.

W ramach zamiany Legimi wyemitowało 52 328 nowych akcji, co znaczy, ze zamianie podlegały jednak obligacje warte nominalnie 844 tys. zł.

Wyemitowane we wrześniu ubiegłego roku 12-miesięczne obligacje serii P oprocentowane były na stałe 5 proc. w skali roku. Po zamknięciu tej emisji spółka przeprowadziła kolejną ofertę, tym razem publiczną, z której pozyskała 2,4 mln zł. Nowy dług serii R także ma 12-miesięczny okres spłaty, ale jest oprocentowany na 8,5 proc., a warunki emisji nie przewidują możliwości zamiany na akcje.

Legimi jest dostawcą usługi dostępu do elektronicznych książek w modelu subskrypcyjnym. Spółka regularnie emituje nowe obligacje, ma na koncie także cztery oferty publiczne. Dług Legimi nie jest jednak notowany na GPW.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Tarczyński chce przejąć Kanię

  22 sierpnia 2019
  Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
  czytaj więcej
 • Dalszy wzrost zadłużenia Voxelu

  22 sierpnia 2019
  Dług netto diagnostycznej grupy przekroczył 100 mln zł na koniec II kwartału, co tylko częściowo można wyjaśnić nowymi standardami księgowymi. Voxel sporo inwestuje w aktywa trwałe i akwizycje, czego owoce na razie nie rekompensują wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Archicom kupi działkę za 40,5 mln zł

  22 sierpnia 2019
  Spółka zależna dewelopera zawarła warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej we Wrocławiu za cenę 40,5 mln zł netto, na której zamierza wybudować około 370 mieszkań.
  czytaj więcej
 • Słabszy kwartał JHM Development

  21 sierpnia 2019
  Zysk netto dewelopera spadł w II kwartale do najniższego poziomu od blisko trzech lat, a jego przepływy operacyjne były ujemne. Dług netto po raz pierwszy od pięciu lat przekroczył więc 65 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje