wtorek, 30 listopada 2021

Newsroom

PFR wyemituje w środę obligacje na pomoc LOT-owi

msd | 22 grudnia 2020
Polski Fundusz Rozwoju zamierza przeprowadzić w środę emisję siedmioletnich obligacji o wartości 900 mln zł z zamiarem przeznaczenia wpływów na wypłatę pierwszej transzy pomocy dla LOT-u.

Jeszcze w tym tygodniu PFR ma zawrzeć z LOT-em umowę pożyczki, która wejdzie w skład zatwierdzonego programu pomocowego. Pierwszą transzę pomocy o wartości 900 mln zł linie lotnicze mają otrzymać do końca roku. Środki na ten cel pochodzić będą z planowanej na środę emisji siedmioletnich obligacji, wynika z wpisu Pawła Borysa, prezesa PFR, na Twitterze.

Cały pakiet pomocowy dla LOT-u, który został zaakceptowany przez Komisję Europejską i rząd, ma wartość 2,9 mld zł, z czego około 1,8 mld zł przypadnie na pożyczkę, zaś pozostałą część ma stanowić podwyższenie kapitału linii.

Do tej pory PFR uplasował koronaobligacje o łącznej wartości 64,5 mld zł, z czego 18,9 mld zł zostało już skupione przez bank centralny w ramach prowadzonego przez niego programu skupu obligacji.

„Covidowe” papiery Funduszu notowane są także na GPW. W rzeczywistości do transakcji nimi dochodzi jednak na rynku międzybankowym.

Więcej wiadomości o Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje