niedziela, 22 października 2017

Newsroom

Platige Image rezygnuje z publicznej emisji obligacji

msd | 09 października 2017
Spółka pozyskała „korzystniejsze” finansowanie bankowe, dlatego postanowiła odstąpić od wartej 5 mln zł publicznej oferty memorandowej.

Zapisy na 2,5-letnie obligacje zaplanowane były na 12-26 października. Oferta miała dojść do skutku, jeśli inwestorzy objęliby przynajmniej 1,5 mln zł.

Już samo upublicznienie terminów przyjmowania zapisów wskazuje, że prace nad emisją obligacji Platige Image prawdopodobnie znajdowały się na końcowym etapie. Odstąpienie od oferty na trzy dni przed jej uruchomieniem nie należy do częstych.

Platige Image jest studiem specjalizującym się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. Na podstawie zawartej niedawno umowy spółka ma być współproducentem serialu „Wiedźmin”, realizowanego przez Netflix. 

Więcej wiadomości kategorii Emisje

 • Europejski Bank Inwestycyjny uplasował obligacje na 750 mln zł

  20 października 2017
  Bank wypuścił kolejną transzę obligacji oprocentowanych na stałe 2,25 proc., zapadających w maju 2021 r. Książkę popytu zdominowały fundusze emerytalne i bankowe departamenty skarbu.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • GetBack ruszył z kolejną publiczną ofertą obligacji

  09 października 2017
  Windykator proponuje WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży za 3,5-letnie obligacje. To warunki znane już z lipcowej emisji, ale tym razem oferta jest mniejsza. Zapisy przyjmowane będą do 17 października, ale mogą też ulec skróceniu.
  czytaj więcej
 • Obligacje Echa dla 464 inwestorów

  06 października 2017
  W trzeciej publicznej ofercie, zamykającej wart 300 mln zł program, średni zapis na obligacje dewelopera wyniósł 196,2 tys. zł i był o około 30 proc. niższy niż w dwóch wcześniejszych emisjach.
  czytaj więcej

Emisje