wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Prefa Group zapowiada jeszcze jedną emisję obligacji

msd | 31 marca 2021
Dzień po dniu, Prefa Group uchwaliła dwie prywatne oferty papierów dłużnych, każda na 10 mln zł, choć trzy wcześniejsze emisje przynosiły spółce po około 2 mln zł.

W ramach kierowanej do mniej niż 150 inwestorów oferty papierów dłużnych serii E Prefa Group zaproponuje inwestorom 12-miesięczne papiery oprocentowane na stałe 7 proc. w skali roku. Przydział długu zapanowano na 12 maja.

„Pozyskane środki emitent zamierza przeznaczyć na finansowanie nowej strategii rozwoju spółki i działalności w branży generalnowykonawczej, projektowej, konstrukcyjnej i produkcyjnej dedykowanej przede wszystkim dla sektora b2b, w tym deweloperów oraz inwestorów” – wskazano ponownie.

Dzień wcześniej spółka uchwaliła też emisję 18-miesięcznych obligacji serii D, za które ma płacić 8 proc. odsetek rocznie. W tym przypadku termin przydziału przewidziano na 22 czerwca.

Na początku lutego Prefa Group przyjęła program emisji obligacji o wartości do 20 mln zł. Przed jego ustanowieniem spółka przeprowadziła trzy oferty o wartości 8-10 mln zł, każdorazowo pozyskując z nich 1,7-2,1 mln zł (łącznie 5,9 mln zł).

Żadne z emitowanych przez Prefę obligacji nie trafią na GPW.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje