czwartek, 14 listopada 2019

Newsroom

Prime Car Management oferuje odkupienie swoich obligacji od inwestorów

msd | 16 lipca 2019
Leasingowa spółka zaprasza właścicieli wartych 250 mln zł papierów PCM1220 do zapisywania się na odkup papierów. PCM oferuje obligatariuszom wykup po 101 proc. nominału.

Spółka zdecydowała się na tak nietypową formę przedterminowego wykupu papierów, ponieważ nie chce czekać do grudnia, kiedy to dopiero będzie mogła skorzystać z zapisanego w warunkach emisji prawa do wcześniejszej spłaty. PCM oferuje więc obligatariuszom dobrowolny skup po 101 proc. wartości nominalnej.

Zapisy na sprzedaż obligacji PCM1220 przyjmowane będą między 16 a 19 lipca. Przewidywany dzień transakcji to zaś 24 lipca. Spółka zapewnia sobie prawo do odwołania skupu obligacji.

Trzyletnie obligacje PCM1220 znajdują się na Catalyst od maja ubiegłego roku i wciąż nimi nie handlowano. Emisję tę obejmowali inwestorzy instytucjonalni, w tym fundusze inwestycyjne i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

W wyniku zamkniętego niedawno wezwania i przeprowadzonego później przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy wszystkie akcje PCM należy do PKO Leasing.

Trzy tygodnie temu PCM informowało o otrzymaniu 1,89 mld zł kredytów od PKO BP, z czego część wpływów ma trafić właśnie na refinansowanie wartych 250 mln zł obligacji. 

Więcej wiadomości o Prime Car Management S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Rekordowa gotówka w Develii

  14 listopada 2019
  Deweloper na koniec września wykazywał 622,3 mln zł środków pieniężnych. Takiej góry pieniędzy jeszcze nie miał. Do rekordowo niskich poziomów spadły wskaźniki zadłużenia, wzrosły zaś płynnościowe.
  czytaj więcej
 • Mniejszy dług netto Erbudu

  14 listopada 2019
  Podobnie jak w ubiegłych latach (choć są od tej reguły wyjątki) Erbud wygenerował w III kwartale dodatnie przepływy operacyjne i zwiększył stan gotówki, co pozwoliło na spadek zadłużenia netto oraz związanych z nim wskaźników.
  czytaj więcej
 • Kolejna krótkoterminowa emisja od Pekao Faktoring

  13 listopada 2019
  Faktoringowa spółka uplasowała trzymiesięczne papiery o wartości nominalnej 100 mln zł, wynika z rejestru Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
  czytaj więcej
 • PBS w Ciechanowie zmalał w III kwartale

  13 listopada 2019
  Suma bilansowa Polskiego Banku Spółdzielczego spadła w III kwartale o 5 mln zł do 617,7 mln zł na koniec września. Po stronie aktywów bank skurczył się głównie o posiadane dłużne papiery wartościowe.
  czytaj więcej

Emisje