niedziela, 31 maja 2020

Newsroom

Prime Car Management skupił tylko 5,8 proc. własnych obligacji

msd | 25 lipca 2019
Na ofertę odkupu obligacji PCM1220 na 250 mln zł odpowiedzieli właściciele papierów o wartości 14,4 mln zł. Z przedterminowym wykupem pozostałej części długu spółka będzie musiała poczekać.

Po przejęciu Prime Car Management przez PKO Leasing spółka chciała przedterminowo wykupić swoje obligacje o wartości 250 mln zł. Zgodnie z warunkami emisji najwcześniej może to zrobić dopiero w grudniu tego roku, dlatego ogłosiła ofertę ich odkupu po 101 proc. nominału.

Zaproszenie do zapisywania się na sprzedaż obligacji PCM inwestorzy przyjęli jednak chłodno. Z emisji na 250 mln zł spółka odkupiła papiery warte nominalnie 14,4 mln zł. Łącznie wydała na to 14,6 mln zł.

Odkup obligacji PCM zrealizowało w ramach transakcji pakietowej w środę. Jakiegokolwiek handlu sesyjnego papiery PCM1220 wciąż się nie doczekały, choć znajdują się w obrocie od maja 2020 r.

Realizując w grudniu opcje przedterminowego wykupu spółka nie będzie już zobowiązana do wypłaty premii dla obligatariuszy.

Obligacje leasingowej spółki znajdują się w portfelach inwestorów instytucjonalnych, w tym Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Więcej wiadomości o Prime Car Management S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje