piątek, 22 października 2021

Newsroom

Rekordowe zainteresowanie obligacjami Atalu

msd | 23 września 2021
Przed uplasowaniem wartych 120 mln zł papierów deweloper dwukrotnie podnosił wartość oferty, a popyt i tak niemal trzykrotnie przekroczył wartość emisji – ujawnił jej organizator.

W środę deweloper warunkowo przydzielił inwestorom instytucjonalnym dwuletnie niezabezpieczone papiery dłużne serii AY o wartości 120 mln zł. Jak ujawnił pełniący rolę wyłączonego organizatora i dealera Bank BNP Paribas, dług Atalu spotkał się z rekordowym zainteresowaniem inwestorów. 

- W trakcie procesu wartość emisji była zwiększana dwukrotnie, książka popytu została nadpisana niemal trzykrotnie, a koszt finansowania został obniżony aż o 40 p.p. (chodzi jednak o 40 pb. – red.) w porównaniu do emisji sprzed pół roku. Dodatkowo cieszy nas fakt, że do wzięcia udziału w emisji przekonaliśmy nowych inwestorów, tym samym dywersyfikacja pośród obligatariuszy jest coraz większa – powiedział cytowany w komunikacie Paweł Tomalski, ekspert w Biurze Emisji Instrumentów Dłużnych Banku BNP Paribas.

Nowe papiery Atalu oprocentowane będą na WIBOR 6M plus 1,75 pkt proc. marży (w emisji z kwietnia br. wynosi ona 2,15 pkt proc.), której wysokość jest jedną z najniższych w historii spółki. W latach 2017-2018 Atalowi udało się bowiem dwukrotnie wypuścić dług przy 1,70 pkt proc. marży.

– To dla Atal kolejna zakończona pełnym sukcesem emisja. Cieszy nas tak duże zainteresowanie i zaufanie inwestorów do spółki, które potwierdzają naszą rzetelność i wiarygodność na rynku kapitałowym. Jednocześnie nasza intensywna praca w zakresie realizacji projektów deweloperskich i rozwoju struktur spółki mają realne przełożenie na duży popyt w bieżącej emisji – powiedział Andrzej Biedronka-Tetla, dyrektor finansowy Atalu, także cytowany w komunikacie.

Za tydzień, 30 września, deweloper musi spłacić obligacje ATL0921 o wartości 100 mln zł, które już zostały wycofane z GPW.

Na Catalyst nadal pozostają dwie serie długu dewelopera, ale do transakcji nimi nie dochodzi. 

Więcej wiadomości o Atal S.A.

 • Wrześniowa emisja Atalu debiutuje na Catalyst

  14 października 2021
  Deweloper wprowadził do obrotu dwuletnie niezabezpieczone papiery dłużne, za które zobowiązał się płacić WIBOR 6M plus 1,75 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Atal wyemituje obligacje za 120 mln zł

  17 września 2021
  Dwuletnie papiery dewelopera oprocentowane będą na WIBOR 6M plus 1,75 pkt proc. marży, która będzie o 0,40 pkt proc. niższa niż w emisji z kwietnia tego roku.
  czytaj więcej
 • Mocne oddłużenie Atalu

  03 września 2021
  Całkowity dług netto deweloperskiej grupy spadł w I półroczu o 200,6 mln zł, by na koniec czerwca osiągnąć najniższy poziom od przeszło dwóch lat. W takich okolicznościach Atalowi powinno być łatwiej uplasować zapowiadaną przed tygodniem emisję obligacji.
  czytaj więcej
 • Atal szykuje kolejną emisję obligacji

  26 sierpnia 2021
  Deweloper rozważa uplasowanie nowych papierów dłużnych w horyzoncie najbliższych trzech miesięcy. Prawdopodobnie zrobi to jednak szybciej, bo za miesiąc czeka go spłata starszych obligacji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst