sobota, 22 września 2018

Newsroom

Rosną wskaźniki zadłużenia, ale nie rentowność obligacji

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 06 października 2017
Jesienią nie zabraknie publicznych emisji obligacji ze strony windykatorów, do grona potencjalnych emitentów dołączył Kredyt Inkaso.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 25 września. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • WB Electronics ograniczyło zadłużenie

  21 września 2018
  Zbrojeniowa grupa zakończyła I półrocze ze stratą i ujemnymi przepływami operacyjnymi. W redukcji zadłużenia pomogła jej więc nie tyle podstawowa działalność, co dokapitalizowanie.
  czytaj więcej
 • Idea Bank miał 404,6 mln zł straty netto w II kwartale

  21 września 2018
  Ogromna, ale i w większości oczekiwana strata, to pokłosie szeregu odpisów i rezerw. Bank zapowiada zyski w kolejnych okresach, co ma pomóc odbudować kapitałowe braki. Na przyszły rok zaplanowano też dokapitalizowanie przez głównego akcjonariusza.
  czytaj więcej
 • BS w Skierniewicach z coraz mniejszym portfelem kredytowym

  06 października 2017
  Na przestrzeni roku bank zmniejszył saldo należności od sektora niefinansowego i budżetowego o 6,9 proc. do 521 mln zł. W tym czasie powiększył bazę depozytową o 10,9 proc., więc wskaźnik kredytów do depozytów spadł do 55,7 proc., poziomu niskiego nawet jak na bank spółdzielczy.
  czytaj więcej
 • PKO BP planuje emisję euroobligacji w CHF

  06 października 2017
  Bank chce pozyskać do 350 mln CHF z terminem spłaty od trzech do czterech lat. Mogą to być pierwsze papiery dłużne w szwajcarskiej walucie, które trafią na Catalyst.
  czytaj więcej

Emisje