środa, 17 lipca 2019

Newsroom

Rynek obligacji korporacyjnych zmieni się w rynek private debt?

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 14 czerwca 2019
Ze względu na przekapitalizowanie krajowych banków, rynek obligacji nie jest w stanie stworzyć konkurencyjnej – względem kredytów – oferty dla emitentów kredytowalnych. Ale są inni zainteresowani.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 10 czerwca. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Racjonalność inwestorów

  12 lipca 2019
  Hossa na rynkach obligacji skarbowych została przedłużona niejako na koszt oczekiwanych decyzji Fed i ECB. Choć spadek rentowności np. włoskich obligacji w do 1,6-1,7 proc. może dziwić, w istocie jest tylko konsekwencją „interwencji werbalnych”.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (czerwiec 2019)

  11 lipca 2019
  W czerwcu przeprowadzono aż szesnaście nowych emisji o łącznej wartości 3,06 mld zł. Rekordowa wartość i liczba emisji może być związana ze zmianą przepisów, które weszły w życie 1 lipca. Z uwagi na niepewność z tym związaną, emitenci starali się zamknąć emisje przed tą datą.
  czytaj więcej
 • Dlaczego hossa włoskich obligacji już się kończy? – komentarz Saxo Banku

  13 czerwca 2019
  Na rynku obligacji powróciła pogoń za rentownością, ponieważ inwestorzy liczą na złagodzenie polityki przez światowe banki centralne. Należy jednak uważać na mocną hossę włoskich obligacji skarbowych: konflikt na linii Rzym-Bruksela najprawdopodobniej ponownie się nasili w drugiej połowie tego roku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Płynność ma znaczenie

  07 czerwca 2019
  KDPW zapewnia, że jest w stanie rejestrować emisje niepubliczne w jeden dzień od daty emisji. Zakłady Mięsne Henryk Kania straciły zaufanie banków. Będą publiczne emisje PKO BH?
  czytaj więcej

Emisje