piątek, 19 lipca 2019

Newsroom

Statima składa kolejne już obietnice wykupu

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 19 kwietnia 2019
Windykator ma otrzymać pieniądze od inwestora w ciągu tygodnia, a spłata wszystkich zaległych papierów dłużnych serii A oraz jednej trzeciej serii B ma nastąpić do 30 kwietnia.

W styczniu Statima nie spłaciła obligacji serii A na 1,66 mln zł. Wtedy też zaczęła obiecywać obligatariuszom, że do wykupu zaległego długu dojdzie po sfinalizowaniu umowy z – bliżej nieokreśloną – grupą inwestorów zagranicznych. Ostatecznie inwestorzy ci nie pożyczyli spółce żadnych pieniędzy, a w ostatni piątek minął termin wykupu kolejnych obligacji, tym razem serii B na 3,53 mln zł.

Teraz z pomocą przyjść ma – także niewymieniony z nazwy – inwestor krajowy. Ma podpisać umowę ze Statimą 23 kwietnia, zaś pieniądze mają wpłynąć do spółki do 26 kwietnia. W ciągu czterech kolejnych dni windykator miałby spłacić część zaległego zadłużenia.

Powodem zmiany terminu wykupu obligacji serii A i B jest prośba inwestora o przesunięcie terminu podpisania dokumentów (…) – poinformowała Statima.

Jak wynika z wcześniejszego komunikatu, spłacie podlegałaby cała seria A oraz 33,5 proc. serii B wraz z odsetkami od niej.

Niewykupione papiery serii A i B zabezpieczone są na zbiorze wierzytelności. Dodatkowo druga z emisji zabezpieczona jest też trzema siódemkami.

Obie serie długu oferowane były za pośrednictwem Polskiego Domu Maklerskiego, przy czym seria B emitowana była w trybie publicznym.

Kolejne wykupy obligacji Statimy przypadają w październiku (1 mln zł plus 0,76 mln zł) oraz grudniu (2 mln zł) tego roku. Tylko ostatnia z tych serii notowana jest na Catalyst, gdzie nigdy nią jednak nie handlowano.

Więcej wiadomości o Statima S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kwietniowa emisja Vantage Development trafiła na Catalyst

  17 lipca 2019
  Wrocławski deweloper wprowadził do giełdowego obrotu objęte przez 74 inwestorów 3,5-letnie niezabezpieczone papiery o wartości 45,37 mln zł.
  czytaj więcej
 • Catalyst niknie w oczach

  17 lipca 2019
  Od czterech lat systematycznie spada liczba spółek notowanych na Catalyst. Rynek wtórny daje coraz mniej możliwości dywersyfikacji obligacyjnego portfela, a o poprawę będzie trudno, ponieważ obligacje korporacyjne to coraz częściej domena inwestorów typu private debt.
  czytaj więcej
 • Arche poprawiło cash flow

  18 kwietnia 2019
  Deweloper odnotował wyższe wpływy netto z działalności operacyjnej, a jednocześnie zmniejszył nakłady inwestycyjne. Wprawdzie zadłużenie odsetkowe od tego nie spadło, ale przynajmniej przybyło środków pieniężnych. W większości zablokowanych jednak na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Medicalgorithmics ma środki na wykup obligacji

  18 kwietnia 2019
  Zapadające w najbliższy poniedziałek papiery dłużne o wartości 50 mln zł telemedyczna spółka spłaci ze środków własnych oraz właśnie uruchomionego kredytu bankowego.
  czytaj więcej

Emisje