niedziela, 20 czerwca 2021

Newsroom

Sześć pomysłów na obligacje - grudzień

Emil Szweda, Obligacje.pl | 27 listopada 2015
Przedstawiamy kolejny wybór ciekawych obligacji notowanych na Catalyst przygotowany dla czytelników Obligacje.pl i Pulsu Biznesu.

Tekst ukazał się w "Pulsie Biznesu" z 27 listopada. Ceny i obliczenia z 26 listopada.

Inwestorzy uważają, że ryzyko inwestowania w obligacje firm wzrosło, co jest widoczne w rosnących rentownościach. Pojawia się więc sporo kalorycznych możliwości, z których część skrywa jednak nieznane wcześniej ryzyko. Oto obligacyjne pomysły na grudzień.

Na krótki termin

Kredyt Inkaso (KR20116) – Obligacje windykatora wygasają już 4 stycznia, a na Catalyst wyceniane są na 99,5 proc., co daje 10 proc. brudnej rentowności brutto, ale netto już tylko 2,3 proc. Jest to więc propozycja dla wyjadaczy wisienek, posiadających IKE w formie rachunku maklerskiego. Ryzyko? W radzie nadzorczej nie ma kworum, które mogłoby wyrazić zgodę na refinansującą emisję obligacji. Ma ją wyrazić NWZA zwołane na 30 listopada.

Pragma Faktoring (PRF1216) – W tym wypadku do wykupu został nieco ponad rok. Przy cenie 98,5 proc. i oprocentowaniu przewyższającym WIBOR3M o 4,5 pkt proc. można liczyć na 7,5 proc. rentowności brutto i 5,8 proc. netto. W ostatnim kwartale Pragma dokonała odpisu na sporną gwarancję bankową dla udzielonej pożyczki na kwotę 6 mln zł, co przełożyło się na pogorszenie wskaźników zadłużenia, ale odpis miał jednorazowy charakter.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje