niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Tarczyński chce przejąć Kanię

msd | 22 sierpnia 2019
Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.

Złożona przez Tarczyńskiego oferta miała trafić w środę do nadzorcy sądowego Kani. Oferta ma charakter warunkowy i – zdaniem Tarczyńskiego – oznacza na razie wstępne zainteresowanie.

Decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez emitenta rozszerzeniem jego działalności – poinformował Tarczyński.

Jak podano, Tarczyński zainteresowany jest wstępnie przejęciem majątku Kani w sytuacji, w której trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadzi do wypracowania lepszego rozwiązania mającego na celu zaspokojenie jej interesariuszy, w tym głównie jej pracowników i wierzycieli.

30 sierpnia mija, po raz kolejny przedłużony, termin złożenia planu restrukturyzacyjnego i spisu wierzytelności przez nadzorcę sądowego Kani.

Od 7 czerwca ZM Henryk Kania znajdują się w przyspieszonym postępowaniu układowym. W jego ramach spółka chce zamienić warte 150,9 mln zł obligacje na nowe papiery z siedmioletnim okresem spłaty, które byłyby oprocentowane na 3,5 proc. w skali roku, ale dopiero od czwartego roku. Termin wykupu pierwszej serii długu minął w czerwcu, gdy spółka była już pod sądową ochroną

Największymi wierzycielami Kani są jednak nie obligatariusze, a banki. Jeden z nich – Alior – złożył do prokuratury zawiadomienie wskazując, że spółka mogła mu przedstawiać nierzetelne dane, gdy ubiegała się o finansowanie. 

Pozostające w obrocie obligacje KAN0321 i KA10321 wyceniane są w okolicach 3-4 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje