wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Tarczyński chce przejąć Kanię

msd | 22 sierpnia 2019
Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.

Złożona przez Tarczyńskiego oferta miała trafić w środę do nadzorcy sądowego Kani. Oferta ma charakter warunkowy i – zdaniem Tarczyńskiego – oznacza na razie wstępne zainteresowanie.

Decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez emitenta rozszerzeniem jego działalności – poinformował Tarczyński.

Jak podano, Tarczyński zainteresowany jest wstępnie przejęciem majątku Kani w sytuacji, w której trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadzi do wypracowania lepszego rozwiązania mającego na celu zaspokojenie jej interesariuszy, w tym głównie jej pracowników i wierzycieli.

30 sierpnia mija, po raz kolejny przedłużony, termin złożenia planu restrukturyzacyjnego i spisu wierzytelności przez nadzorcę sądowego Kani.

Od 7 czerwca ZM Henryk Kania znajdują się w przyspieszonym postępowaniu układowym. W jego ramach spółka chce zamienić warte 150,9 mln zł obligacje na nowe papiery z siedmioletnim okresem spłaty, które byłyby oprocentowane na 3,5 proc. w skali roku, ale dopiero od czwartego roku. Termin wykupu pierwszej serii długu minął w czerwcu, gdy spółka była już pod sądową ochroną

Największymi wierzycielami Kani są jednak nie obligatariusze, a banki. Jeden z nich – Alior – złożył do prokuratury zawiadomienie wskazując, że spółka mogła mu przedstawiać nierzetelne dane, gdy ubiegała się o finansowanie. 

Pozostające w obrocie obligacje KAN0321 i KA10321 wyceniane są w okolicach 3-4 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje