czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

Udany kwartał ABS Investment

msd | 06 listopada 2015
Inwestująca na rynku NewConnect spółka wykazała w III kwartale 1,4 mln zł zysku netto. Na koniec września jej saldo środków pieniężnych sięgało 1,5 mln zł.

Można szacować, że posiadana gotówka w całości pokrywała zadłużenie finansowe. Wprawdzie ABS nie publikuje pełnego bilansu poza sprawozdaniami rocznymi, ale wartość oprocentowanego zadłużenia funduszu to około 1,2 mln zł, z czego większość (1 mln zł) stanowią obligacje wygasające w lipcu 2017 r.

Na razie spółka dystrybuuje nadwyżki gotówki do akcjonariuszy w postaci dywidendy i skupu akcji własnych, choć mogłaby sobie pozwolić także przedterminową spłatę zadłużenia wobec obligatariuszy.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o ABS Investment S.A.

 • ABS Investment prognozuje 4-4,4 mln zł zysku brutto w 2019 r.

  09 stycznia 2019
  Spółka oczekuje w tym roku między 0,50 a 0,55 zł zysku brutto na akcję. O końcowym efekcie zdecyduje wynik z inwestycji.
  czytaj więcej
 • ABS Investment ponownie ze stratą

  21 listopada 2018
  Inwestycyjna spółka miała w III kwartale 0,8 mln zł straty netto, a po dziewięciu miesiącach tego roku jej skumulowana strata to prawie 8 mln zł. Poprawa przyjdzie dopiero z powrotem giełdowej koniunktury wśród najmniejszych spółek. To nie problem, pod warunkiem, że wcześniej ABS nie będzie potrzebował uwolnić gotówki ze swoich inwestycji, np. na spłatę zadłużenia.
  czytaj więcej
 • ABS Investment ponownie ze stratą

  14 sierpnia 2018
  Spółka zanotowała 0,3 mln zł straty netto w II kwartale na skutek spadających wycen akcji wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego. Narastająco od początku roku strata netto sięga zaś 7,2 mln zł.
  czytaj więcej
 • ABS Investment miał 6,9 mln zł straty netto w I kwartale

  24 maja 2018
  Dla wierzycieli spółki najważniejszą informacją jest to, że osiągnięta strata miała charakter niegotówkowy. Bynajmniej nie oznacza to, że była ona zupełnie bez znaczenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje