piątek, 05 czerwca 2020

Newsroom

Vindexus przedtermino spłacił obligacje za 28 mln zł

msd | 09 maja 2019
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, windykacyjna spółka przeznaczyła część wpływów z nowej emisji na wcześniejszy wykup papierów serii W1 i części serii A2.

Przedterminowy wykup objął całość wartej 18 mln zł serii W1 oraz część (10 z 40 mln zł) serii A2, która począwszy od 30 czerwca tego roku ma być okresowo amortyzowana co sześć miesięcy, aż do dnia wykupu przypadającego na czerwiec 2022 r.

Środki na wcześniejszą spłatę Vindexus pozyskał z nowej emisji o wartości 45 mln zł, której dodatkowym celem było też pozyskanie pieniędzy na inwestycje i bieżącą działalność (17 mln zł). Za nowy pięcioletni zabezpieczony i okresowo amortyzowany dług windykator zapłaci WIBOR 6M plus 6,45 pkt proc. marży. To o 2,85 pkt proc. więcej niż spółka płaci za ostatnią emisję, także pięcioletnią, zabezpieczoną i okresowo amortyzowaną, którą zamknięto przed dwoma laty. To właśnie na jej częściowy przedterminowy wykup trafiła część nowych wpływów ze znacznie droższych papierów.

Żadna z serii objętych wcześniejszą spłatą nie jest, ani nie była notowana na Catalyst.

W giełdowym obrocie znajdują się natomiast dwie inne serie długu VIndexusa, z czego jedna zapada w lipcu tego roku. Wygasająca wówczas seria X1 (VIN0719) warta jest 6 mln zł. Papierami tymi po raz ostatni handlowano pół roku temu. Emisja niemal w całości znajduje się w funduszach zarządzanych przez AgioFunds TFI, jednego z największych akcjonariuszy spółki.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje