czwartek, 30 maja 2024

Newsroom

Zapisy na obligacje Ghelamco Invest zredukowane o 55 proc.

msd | 09 listopada 2023
Choć dla dewelopera była to dodatkowa oferta o zaledwie trzydniowym okresie subskrypcji, cieszyła się ona wcale nie mniejszą frekwencją od większej emisji z października.

Podczas wartej 50 mln zł oferty Ghelamco Invest zebrało zapisy na zielone obligacje o wartości nominalnej 111,9 mln zł. Popyt pochodził od 949 inwestorów, których liczba była o kilkanaście osób wyższa niż w skróconej październikowej ofercie o wartości 75 mln zł. Przeprowadzenie dogrywkowej emisji opłaciło się deweloperowi, choć ponownie zapisy inwestorów zostały mocno zredukowane (średnio o 55 proc. wobec 44 proc. w październiku).

Podobnie jak w październiku, przydzielone przez spółkę obligacje mają czteroletni okres spłaty i są oprocentowane na WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży, a sama cena emisyjna zawierała sobie dodatkowe dyskonto. Zabezpieczeniem długu będzie natomiast poręczenie cypryjskiej spółki Granbero Holdings, która konsoliduje polskie projekty grupy Ghelamco.

Przydzielone w ramach obu ofert publicznych zielone obligacje zostaną wyemitowane 17 listopada i w giełdowym obrocie stanowić one będą jedną serię.

Październikowo-listopadowymi emisjami publicznymi Ghelamco wykorzystało połowę z wartego 250 mln zł programu, dla którego spółka ma jeszcze dość świeży prospekt, bo zatwierdzony przez KNF pod koniec września tego roku. 

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Ghelamco Invest. Najdłuższe serie GHE0327 oraz GHI0327 (także z 5-proc. marżą) wyceniane są kolejno na 99,69 oraz 99,39 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje