niedziela, 01 sierpnia 2021

Newsroom

Zapisy na obligacje Kruka od poniedziałku

Michał Sadrak | 20 maja 2021
W ramach publicznej oferty windykator zaproponuje inwestorom do 70 mln zł pięcioletnich niezabezpieczonych papierów dłużnych oprocentowanych na stałe 4,0 proc. w skali roku.

Odsetki od oferowanych obligacji Kruka płatne będą co trzy miesiące. Termin spłaty długu przewidziano na 10 czerwca 2026 r., lecz spółka zastrzega sobie też prawo do wcześniejszego wykupu. Będzie mogła z niego skorzystać najwcześniej po sześciu miesiącach od przydziału długu.

- To nasza druga  emisja w tym roku. Poprzednia, kiedy w lutym 2021 pozyskaliśmy 20 mln zł, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem sięgającym ponad 110 mln zł zapisów. Liczymy wiec na mocną aktywność inwestorów i tym razem. Biznesowo nasze inwestycje w pierwszym kwartale tego roku były powyżej zakładanych celów i m.in. widząc budujący się potencjał na kolejne inwestycje, zdecydowaliśmy o emisji na 70 mln zł – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka cytowany w komunikacie prasowym.

Zapisy w nowej ofercie Kruka przyjmowane będą od 100 zł, tyle też wynosi nominał pojedynczej obligacji serii AK3. Emisja ruszy 24 maja i potrwa do 8 czerwca. Przydział długu nastąpić powinien dwa dni później i od tego dnia spółka będzie naliczać odsetki.

Publiczną ofertę obligacji windykatora prowadzi DM BDM wraz z uczestnikami konsorcjum dystrybucyjnego. Lecz tym razem do składu znanego z poprzednich emisji (DM BOŚ, Ipopema Securities, Michael/ Ström DM oraz Noble Securities) dołącza też BM Pekao. 

– (…) osobiście doceniam, że tak duży i doświadczony polski bank będzie oferował obligacje prospektowe Kruka. Budujemy mocną pozycję zarówno w naszej branży jak i na rynku finansowym – wskazał także szef Kruka.

Dla Kruka będzie to druga największa prospektowa emisja obligacji w historii. Pierwszą (135 mln zł) spółka wykupiła w minioną środę. 

Obligacje serii AK3 Kruka wyemitowane zostaną w ramach VII programu emisji, dla którego spółka ma ważny prospekt do sierpnia. Kolejny podobny dokument czeka już jednak na zatwierdzenie w KNF.

Na Catalyst znajduje się 18 serii obligacji Kruka o łącznej wartości niemal 1,8 mld zł. W tym roku windykator musi spłacić dług za 340 mln zł, a w kolejny za około 464 mln zł.

Pochodzące z ostatnich publicznych emisji stałokuponowe papiery KRU0925 i KRU0226 (kolejno 4,8 i 4,2 proc.) w ostatnich transakcjach wyceniano przy około 4 proc. rentowności brutto. 

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje