poniedziałek, 23 maja 2022

Newsroom

Zapisy na obligacje Kruka zredukowane o 79 proc.

msd | 16 grudnia 2021
W wartej 50 mln zł publicznej ofercie pięcioletnich papierów dłużnych windykacyjnej spółki inwestorzy złożyli zapisy o wartości 238,5 mln zł. Spółka już myśli o kolejnej ofercie.

Na dług Kruka zapisało się rekordowe 1357 inwestorów, co oznacza, że każdy z nich zgłosił średnio 175,8 tys. zł popytu. Ostatecznie papiery trafiły do 1321 subskrybentów (średnio 37,9 tys. zł). Jak wylicza spółka, była to druga najlepsza w historii prospektowa emisja publiczna pod względem popytu zgłoszonego przez inwestorów indywidualncyh. 

- Zainteresowanie inwestorów ostatnią tegoroczną emisją obligacji KRUKa przeszło nasze oczekiwania. (…) Bardzo doceniamy zaufanie jakim obdarzają nas inwestorzy. Biorąc pod uwagę tak duży niezaspokojony popyt z ich strony przy tej emisji, jak i nasze inwestycje, to wręcz powinniśmy w najbliższym czasie wrócić na rynek z kolejną ofertą obligacji – zapowiedział Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w komunikacie.

Uplasowane przez Kruka pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne oprocentowane są na WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc. marży, co w pierwszym okresie odsetkowym da łącznie 5,7 proc. rocznie (wysokość kuponu ustalono 10 grudnia). 

Dla windykatora była to pierwsza zmiennokuponowa emisja na podstawie prospektu od ponad dwóch lat. W czterech ostatnich ofertach Kruk oferował bowiem stałe oprocentowanie (począwszy od 4,8 proc. w we wrześniu 2020 r., schodząc do 4,0 proc. w maju i czerwcu tego roku).

Wyemitowane przez Kruka papiery to pierwsza oferta z całego programu, dla którego spółka ma ważny prospekt do września przyszłego roku.

Na Catalyst znajduje się 16 serii długu Kruka. Najdłuższe detaliczne zmiennokuponowe papiery spółki – KRU0924 – sprzedający kwotuje na 102,64 proc., co na tę chwilę daje ok. 4,7 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje