niedziela, 14 sierpnia 2022

Newsroom

Zortrax wykupuje obligacje z poślizgiem

msd | 11 grudnia 2018
Producent drukarek 3D nie wykupił w poniedziałek wartych 4,93 mln zł obligacji serii D1. Zapewnia jednak, że to tylko problem techniczny, a przelew został wykonany we wtorek.

- Z powodu drobnych problemów technicznych i konieczności zmiany firmy inwestycyjnej obsługującej wykup mieliśmy drobny poślizg, w związku z czym 10 grudnia środki nie trafiły na rachunki obligatariuszy – poinformował Obligacje.pl Mariusz Babula, dyrektor relacji inwestorskich w Zortraksie. Jednocześnie zapewnił on, że przelew zlecono 11 grudnia (dziś), a obligatariusze prócz nominału i należnego kuponu otrzymają też ustawowe odsetki za opóźnienie.

Przedstawione przez spółkę wyjaśnienie ma związek z cofnięciem przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji na wykonywanie działalności maklerskiej dla Polskiego Domu Maklerskiego. To on bowiem prowadził dotychczas ewidencję papierów dłużnych serii D1 wyemitowanych przez Zortrax. 

Warte 4,93 mln zł obligacje serii D1 zostały przydzielone w styczniu tego roku. Papiery miały 11-miesięczny okres spłaty i były oprocentowane na stałe 7,5 proc. w skali roku. Obligacje nie były notowane na Catalyst.

Więcej wiadomości o Zortrax S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst