wtorek, 18 stycznia 2022

Newsroom

Zortrax wykupuje obligacje z poślizgiem

msd | 11 grudnia 2018
Producent drukarek 3D nie wykupił w poniedziałek wartych 4,93 mln zł obligacji serii D1. Zapewnia jednak, że to tylko problem techniczny, a przelew został wykonany we wtorek.

- Z powodu drobnych problemów technicznych i konieczności zmiany firmy inwestycyjnej obsługującej wykup mieliśmy drobny poślizg, w związku z czym 10 grudnia środki nie trafiły na rachunki obligatariuszy – poinformował Obligacje.pl Mariusz Babula, dyrektor relacji inwestorskich w Zortraksie. Jednocześnie zapewnił on, że przelew zlecono 11 grudnia (dziś), a obligatariusze prócz nominału i należnego kuponu otrzymają też ustawowe odsetki za opóźnienie.

Przedstawione przez spółkę wyjaśnienie ma związek z cofnięciem przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji na wykonywanie działalności maklerskiej dla Polskiego Domu Maklerskiego. To on bowiem prowadził dotychczas ewidencję papierów dłużnych serii D1 wyemitowanych przez Zortrax. 

Warte 4,93 mln zł obligacje serii D1 zostały przydzielone w styczniu tego roku. Papiery miały 11-miesięczny okres spłaty i były oprocentowane na stałe 7,5 proc. w skali roku. Obligacje nie były notowane na Catalyst.

Więcej wiadomości o Zortrax S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • KGHM zaktualizował strategię

  17 stycznia 2022
  Miedziowa grupa celuje średnio w 10,2 proc. rentowności kapitału stałego (ROCE), wynika ze strategii do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
  czytaj więcej
 • Grudniowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  14 stycznia 2022
  Za uplasowane podczas publicznej oferty pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator płaci WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc., co daje 5,7 proc. rocznie w pierwszym trzymiesięcznym okresie odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Profbudu na Catalyst

  13 stycznia 2022
  Infinity, spółka stojąca na czele deweloperskiej grupy pod marką Profbud, wprowadziła do obrotu warte 11 mln zł papiery dłużne, które w ubiegłym roku uplasowała podczas oferty publicznej.
  czytaj więcej
 • Trzech inwestorów chce przejąć 66 proc. akcji Develii

  13 stycznia 2022
  Fundusz private equity Metric Capital Partners oraz dwaj Polscy przedsiębiorcy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295,4 mln akcji Develii. Liczą na zwiększenie skali działalności dewelopera oraz „bardziej efektywne wykorzystanie bilansu spółki”.
  czytaj więcej