wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Kolejny debiut poniżej nominału

ems | 07 sierpnia 2012
Od wtorku na Catalyst notowane są obligacje Work Service. To debiut wytęskniony przez inwestorów, którzy kupowali obligacje spółki w listopadzie i grudniu 2011 r.

   Jak się okazuje, część inwestorów czekała na debiut z wystęsknieniem głównie dlatego, że zamierzała sprzedać posiadane obligacje, co przy wakacyjnym popycie, znalazło odbicie w cenie. W przypadku obu debiutujących serii kurs spadł poniżej nominału, a transakcje zawierano przy kursie nawet 97,1 i 97,2 proc. Warto przy tym dodać, że obie serie nie różnią się istotnie między sobą, dzieli je właściwie tylko kilkunastodniowa różnica w terminie wykupu. Trzeba też nadmienić, że seria majowa uplasowana została w mniej niż połowie (7,6 z 18 mln zł). Natomiast seria O, choć uplasowana w całości, oferowana była w kilku terminach i to z naliczanym wstecznie oprocentowaniem. Część inwestorów, która kupiła obligacje "w drugim terminie" emisji, mogła dziś zrealizować zyski i skwapliwie z tej możliwości korzystała.

   Work Service jest znaczącym graczem na rynku usług HR. Istnieje od 2000 r., jest notowany na GPW. Planowane na ten rok przychody mają sięgnąć 815 mln zł (wzrost o 32 proc.).

Więcej wiadomości o Work Service S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej