sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

ABS Investment zapowiada emisję obligacji

msd | 09 marca 2017
O nowej emisji wiadomo tylko tyle, że zostanie ona przeprowadzona w trybie oferty prywatnej.

Spółka nie informuje o żadnych szczegółach, w tym o wartości oferty.W lipcu tego roku ABS Investment czeka wykup papierów dłużnych serii A wartych 1 mln zł. Warunki emisji pozwalają spółce także na wcześniejszą spłatę. Obecnie obligacje te wyceniane są z 7,7 proc. rentowności brutto.

W ubiegłym roku inwestycyjna spółka miała 3,2 mln zł zysku netto, który praktycznie w całości pochodził z wyceny posiadanych aktywów.

Na koniec grudnia zaangażowanie ABS w innych podmiotach sięgało 26,3 mln zł, w tym 22,9 mln zł w spółkach giełdowych, notowanych głównie na NewConnect. Natomiast ogółem aktywa spółki warte były w grudniu 32,5 mln zł, na co przypadało 8,4 mln zł zobowiązań (przynajmniej 3,6 mln zł zadłużenia odsetkowego). 

Więcej wiadomości o ABS Investment S.A.

 • ABS Investment prognozuje 4-4,4 mln zł zysku brutto w 2019 r.

  09 stycznia 2019
  Spółka oczekuje w tym roku między 0,50 a 0,55 zł zysku brutto na akcję. O końcowym efekcie zdecyduje wynik z inwestycji.
  czytaj więcej
 • ABS Investment ponownie ze stratą

  21 listopada 2018
  Inwestycyjna spółka miała w III kwartale 0,8 mln zł straty netto, a po dziewięciu miesiącach tego roku jej skumulowana strata to prawie 8 mln zł. Poprawa przyjdzie dopiero z powrotem giełdowej koniunktury wśród najmniejszych spółek. To nie problem, pod warunkiem, że wcześniej ABS nie będzie potrzebował uwolnić gotówki ze swoich inwestycji, np. na spłatę zadłużenia.
  czytaj więcej
 • ABS Investment ponownie ze stratą

  14 sierpnia 2018
  Spółka zanotowała 0,3 mln zł straty netto w II kwartale na skutek spadających wycen akcji wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego. Narastająco od początku roku strata netto sięga zaś 7,2 mln zł.
  czytaj więcej
 • ABS Investment miał 6,9 mln zł straty netto w I kwartale

  24 maja 2018
  Dla wierzycieli spółki najważniejszą informacją jest to, że osiągnięta strata miała charakter niegotówkowy. Bynajmniej nie oznacza to, że była ona zupełnie bez znaczenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje