wtorek, 02 czerwca 2020

Newsroom

Atal wypuścił obligacje na 100 mln zł

msd | 26 kwietnia 2019
Deweloper uplasował dwuletnie niezabezpieczone papiery dłużne, za które zapłaci WIBOR 6M plus 1,9 pkt proc. marży.

Jak podano, pozyskane środki mają trafić na finansowanie działalności bieżącej, w tym wydatków związanych z przygotowaniem projektów deweloperskich oraz zakup gruntów.

Na możliwość przeprowadzenia nowej oferty długu przez Atal wskazywało marcowe podniesienie wartości programu emisji z 70 mln zł do 170 mln zł. Najnowszą emisją deweloper wyczerpał cały dostępny program. Warunki nowej emisji są zaś identyczne, jak poprzedniej, przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku.

Zamknięta właśnie oferta ponownie miała charakter prywatny i była kierowana do inwestorów instytucjonalnych.

- Atal jest doskonale znany na rynku kapitałowym, a nasz sprawdzony model biznesowy znajduje uznanie u inwestorów, to sprawia, że jesteśmy preferowanym partnerem instytucji finansowych – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes Atalu, cytowany w komunikacie prasowym.

Do zamknięcia najnowszej emisji doszło na trzy tygodnie przed wykupem wartych 40 mln zł papierów ATL0519. Kolejny wykup obligacji, tym razem na 80 mln zł, czeka Atal w październiku. Wcześniej spółka prawdopodobnie wypłaci też 182 mln zł – na razie proponowanej – dywidendy.

Na Catalyst znajdują się cztery serie papierów dłużnych Atalu, które obejmowały instytucje finansowe. Obligacjami dewelopera praktycznie nie dochodzi do żadnych transakcji na Catalyst.

Więcej wiadomości o Atal S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje