poniedziałek, 26 lipca 2021

Newsroom

Cavatina Holding planuje IPO i wejście na rynek główny GPW

msd | 22 marca 2021
Deweloper powierzchni biurowych, który od niedawna notowany jest na Catalyst, złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z planowaną ofertą publiczną akcji.

Wejście Cavatiny na rynek główny GPW ma być dla spółki kolejnym krokiem po styczniowym debiucie jej obligacji na Catalyst.

- W styczniu tego roku, emitując obligacje, zadebiutowaliśmy na rynku Catalyst, a wejście na główny parkiet to kolejny istotny krok w rozwoju, który zwiększa naszą rozpoznawalność i transparentność dla inwestorów – powiedział Rafał Malarz, prezes Cavatiny Holding, cytowany w komunikacie.

Podczas styczniowego debiutu na Catalyst informowaliśmy, że Cavatina prawdopodobnie będzie chciała przeprowadzić także proces IPO.

Wprowadzone do giełdowego obrotu obligacje Cavatiny Holding to uplasowany w grudniu 3,5-letni dług oprocentowany na WIBOR 6M plus 6,5 pkt proc. marży. Jego zabezpieczeniem jest poręczenie udzielone przez spółkę Cavatina, jedynego akcjonariusza emitenta, która złożyła także oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Warte 20 mln zł papiery uplasowano w ramach oferty do 50 mln zł.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji obligacje CVH0624 kwotowano na 100,41/100,97 proc. nominału. Kupując papiery od ręki można więc było liczyć na 6,34 proc. rentowności brutto. 

Do tej pory grupa Cavatina zrealizowała 12 nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni 180 tys. mkw., z czego pięć (80 tys. mkw.) zostało sprzedanych. W kolejnych latach deweloper chce zrealizować projekty na ponad 450 tys. mkw. 

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje